GTX 1070 info

Dobrý den, vlastním tuto kartu a z informací o kartě jsem vyčetl, že frekvence pamětí by měla být: frekvence 1506 MHz (boost 1683 MHz), 8 GB GDDR5 paměti s frekvencí 8 000 MHz.Frekvence 1506 MHz i boost sedí, ale v hardwere infu mi nesedí paměť kde mám pořád napsáno jen 4004MHz místo 8000MHz. Je tato karta špatný kus, nebo proč i po vytížení se hodnata nezmění?

Odpovědi na otázku

je to správne, efektívna rýchlosť pamäte je v skutočnosti dvojnásobná. takže máš tam tých 8GHz.reálny boost jadra by si mal mať okolo 2GHz v záťaži. karta má dostatok priestoru a sama sa taktuje vyššie než uvádza výrobca.najlepšie to uvidíš v gpuz, nehaj bežať na pozadí, zapni hru, prepni a uvidíš koľko karta reálne dosahovala

Děkuji za vysvětlení.

Je to DDR* pamet, to cislo se nasobi dvema. Vsechno je v poradku. Nereste to.---* Dual-data-rate. https://cs.wikipedia.org/wiki/DDR_SDRAM

Děkuji za vysvětlení.