Grafiku 5000 - 8000 Korun

ahoj, napište mi prosím seznam grafik, které mají nejlepší poměr cena-výkon, chci si koupit grafickou kartu a cenově někde mezi 5 až 8 tisíc korun, chtěl bych koupit takovou, která má nové technologie a nejlepší poměr cena versus výkon, víte já na tom budu hrát nejnovější hry, chci provozovat nejnovější verzi windows, která má nejnovější DirectX a budu používat programy, využívající CUDA, PhysX, využívající výpočetní výkon, částečně na video, ale i různé matematické úlohy, je pro mne důležité koupit grafiku s nejlepším poměrem cena a výkon, za rok si koupím novou, berte na to ohled, normálně bych si koupit GTX 960, ale je tu problém, že tato generace karet je stará již rok a půl a to já si nedovedu představit, že bych používal za půl roku (2 roky starou technologii), uvažuji o AMD, byly představeny nějaká nová jádra, ale zase se říká, že Nvidia má lepší softwarové parametry, co si o tom myslíte ?děkuji za názor

Odpovědi na otázku

Hoď to na 10k a 16k a máš to na dva roky a rozhodně větší výkon. Pokud chceš novou generaci, počkej si měsíc/2 měsíce.

1) Chceš CUDA a PhysX. tedy Nvidii. AMD toto nemá, je tedy ze hry. 2) Chceš kartu mezi 5-8k. Na 5k končí předražené verze GTX 950 a začínají nejlevnější verze GTX 960. Ta pak končí někde kolem 6,5k. Do 8k pak už Nvidia vůbec nic nemá (nejlevnější nic moc verze GTX 970 začínají až na 8,5k).3) Nechceš GTX 960, protože je stará a zdá se ti slabá (o GTX 950 předpokládám ani neuvažuješ).Je to jednoduché, neexistuje ani jedna grafika, která splňuje tvé požadavky. Pokud na grafiku nechvátáš, počkej na novou řadu GTX 1000, která za pár měsíců vyleze. Ale pokud škrtneš podmínku 1), byla by tu R9 380X, která má výkon cca 20% nad GTX 960 a krom podmínky 1) celkem odpovídá:http://goo.gl/3SjqyYAle je reálně ještě starší než GTX 960 (R9 380 je přeznačená R9 285, R9 380X je to samé, jen má více odemčené jádro) a má cca o 70-100W vyšší spotřebu než GTX 960.

Co to je zase za vyblitek?

Moc nechápu ten dotaz...Koupil bys gtx 960 ale ta je pro tebe stará a zároveň chceš Cuda a PhysX... Ale ona nová generace karet (Pascal) ještě nevyšla... takže vlastně nevím co chceš...Za ty peníze bych vzal R9 380X, ale to je AMD... Takže dle zadání je to neřešitelná situace...