Grafika

Ahoj, na support stránce jsem našel že moje zakladovka dá jenom 60w na pci-e x16. Bude vadit když tam připojím rx460 která má TDP 75w? Chci si jí koupit a nevím jestli se tím něco nerozbije. Ještě otázka, Mám kdyžtak koupit rx460 nebo mám počkat jestli nebude stát gtx1050 do 4000? Víc za GK nechci dávat. Nebo mám vzít 750ti?Celeron g1840, 8gb ram, 500gb hddPS. mám lenovo pc

Odpovědi na otázku

GTX 750Ti rozhodne ne.GTX 1050 - o karte se moc nevi, tezko soudit.RX460 pokud deska dava jen 60W na PCI-E x16 ne.Vzhledem k napsanemu je koupeny PC kram urceny na nenarocne kancelarske pouziti rozhodne ne na hry. Prodat a koupit neco smysluplneho, s timhle se nic nenadela.

Proč myslíš? Já na tomto základě hraji hry ale chci jen zlepšit grafiku u těch her. Jinak v budoucnu (asi tak rok) chci kupovat celý nový PC.

nebude to vadit, AMD udává TDP max, Nvidia+Intel udává TDP průměr.Pokud má deska PCI-E, tak tam dej grafickou kartu, nebo tam je PCI-E pro parádu. Stejně tu grafickou kartu nenakrmíš a bude se flákat, nepojede na max TDP. Kup si AMD.

Napájení karet na základních deskách je přímo propojeno s kabelem od zdroje (24pin), deska do toho nijak nezasahuje a nemá šanci zjistit, kolik tam toho teče. Díky RX 480 se zjistilo, že to zvládne podstatně více bez úhony. Osobně bych se toho nebál.