» Poradna » Notebooky

Grafik

čaute , mam graficku kartu ati hd 6490m dneska som si ju updatol a zmenil sa nazov na 7400 ale to neriešim po tom update mi proste zmizol ovladač amd catalyst kde som si mohol nastaviť či sa bude grafika zamieriavať na vykon alebo na kvalitu atd a ešte k tomu som si mohol prepinať grafiky po update mi to zmizlo a ešte k tomu mi aj zmizlo intel hd graphics niečo podobne tam som si nsatavoval rozlišenie moj procesor intel core i5-2430s musel som si to nainštalovať zas a ani neviem či mam spravnu verziu ale podstata tohto članku je že mi proste nenajde tu moju graficku kartu amd a mam tam len tu intel pred updatom som si mohol prepinať a teraz nemôžem poraďte mi prosim vas

Odpovědi na otázku

Kategorie: Notebooky, ati hd 6490m, core i5-2430s.Takze sa jedna o notebook. Presny typ si mal napisat v dotaze, odpoved by mohla byt presnejsia."dneska som si ju updatol" - z akeho zdroja? Microsoft Update? Microsoft grafiky ati hd 6490m nevyraba, teda nevie ani napisat dobry ovladac.Alebo z webu AMD? Vyrobca Tvojej grafickej karty je vyrobca notebooku, nie AMD.AMD vyraba LEN graficky chip (GPU) a vobec netusi do akeho pristroja / grafickej karty (nemusi to byt NB) bude pouzity. Konkretne v notebooku moze byt procesor od Intelu, alebo AMD, preto vyrobca GPU, nemoze v ovladaci osetrit prepinanie grafik medzi Intelom a AMD.Ovladace sa tahaju LEN z webu vyrobcu notebooku (vcetne grafiky) a to manualne. Nie cez nejake pofiderne programy, ala Divers Genius a spol.Vrat sa v case pred chybnou instalaciou (System Restore - bod obnovenia systemu) a potom si skontroluj aku mas verziu ovladaca a porovnaj, ci je novsia (ale LEN) na webe vyrobcu notebooku.Ked nemas bod obnovy, tak si vopred stiahni ovladac (samozrejme) LEN z webu vyrobcu notebooku na grafiku, ten nespravny napred odinstaluj a nainstaluj spravny.