Grafické paměti

Mám dotaz jestli se mi bude prát základní deska která podporuje graficke paměti GDDR3 s grafikou běžící na GDDR5 Nepotřebuju pomoc od lidí ktery viděj jen jine čísla a hned si mysli že ví. Dostal jsem pár rad od techniku že to problém nebude ale nechce se mi věřit. Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Záleží, jak ji vypereš. Myslím si, že vím a vím, že nebude.....

Neexistuje žádná deska, která by podporovala GDDR3 paměti. Jsou jen desky na DDR3. To "G" na začátku znamená "Graphics", tedy grafická paměť. S tou na desce nemá nic společného.V těch nejnovějších se používají DDR4. Do jakých desek bys tedy dával grafiky s GDDR5 nebo dokonce HBM?

Zakladni deska zadne "graficke pameti" nepodporuje. Ta informace se tyka RAM modulu. Jake pameti jsou osazeny na graficke karte, to je zakladni desce uplne jedno. Jestli bude GK kompatibilni s MB je dano uplne jinymi faktory nez pametmi pouzitymi na karte.(Bezne se v MB s DDR3 nebo DDR4 provozuji GK s pametmi GDDR5 nebo HBM apod. Ale RAM moduly v zakladni desce musi byt ty DDR4 nebo DDR3, ktere deska vyzaduje.)

Věř tomu že prát se ti bude dobře. Klidně i bez namáčení...Jinak jak píší kolegové - není žádná závislost mezi pamětmi desky a grafické karty.