Grafická karta do 6100kč

Mám intel core i5 4460,8 gb ram ddr3 1600Mhz , zdroj 520W...Poradil by mi někdo nejlepší grafickou kartu (hry: GTA V , AC ...,filmy, menší úprava fotek) do 6100 Kč cena může být i o trochu větší.

Odpovědi na otázku

Gtx 960 2GB nebo 4GB verzi.

ja bych vzal amd 380

veľa papká

Ale no tak,nepřeháněj.Papká sice o něco víc,ale zaslouženě.

Pokud "520W" je Seasonic S12II-520, tak tomu je celkem jedno, která grafika tam bude. S R9 380 jen bude trochu hlučnější.

Ani to nemusí být pravda(to víš sám).Záleží na chladiči a především na uživatelských znalostech jak na to.

Nene, já mám na mysli ten zdroj. Sám ho mám, takže vím jeho průbeh otáček a při zatížení odpovídající i5 + R9 380 je už dost slyšet. S GTX 960 bude mít maximum pod 200W. Při tom je ještě celkem klidný, ale R9 380 je i o 70-80W výš (záleží na kusu) a pokud se po něm chce výkon někde pod 300W, začíná už slušně točit.

Zajímavý limitPrakticky máš možnosti dvě:GTX 960 2GBR9 380 2GB4GB verze začínají těsně nad limitem. Ale ono je to celkem jedno, 4GB stejně moc výkonu nepřidá.První je úspornější, druhá o něco výkonnější. Vzhledem ke zdroji je to celkem jedno, kterou si vezneš. Mrkni se na nějaké testy na konkrétní hry, co tebe zajímají. http://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-2g-2gb... http://www.czc.cz/msi-r9-380-gaming-2g-2gb/...

GTA V:http://www.cnews.cz/testy/sapphire-radeon-r9-... AC U:http://www.cnews.cz/testy/sapphire-radeon-r9-... Tak zrovna ve zmíněných hrách je vyšší výkon u R9 380 více než zajímavý.

Ahoj, docela mě překvapilo kolik aktuálních vláken je zde na živě o grafických kartách.Odešla mi grafika, nevím zda odešla úplně nebo se s ní dá něco dělat.Mám:grafickou kartu AMD Radeon 6800,procesor intel core i5 2,80GHzzákladní deska AsRock P55 (nevím zda je to správné označení)12GB paměti RAM1TB Hitachi diskNajednou se mi posunula obrazovka doleva a to co se nevešlo doleva se nacpalo do prava a mezi tím 2cm černý pruh. Restartoval jsem počítač a v tu chvíli prostě černo. Vstup přes hdmi nic, ale přes DVI se něco zobrazilo, ale hodně špatný obraz se zelenými proužky no prostě hrůza. Zde je modrá smrt co se mi podařila zachvitit: https://dl.dropboxusercontent.com/u/24947815/obrazkyForum/I... Proč to píšu sem, asi to bude chtít novou grafickou kartu.Můžete mi nějakou doporučit s cenovou nálepkou kolem 6tisíc?Může být i výkonnější než mám nyní.Děkuji za radu.

A čekáš, že někdo vymyslí něco jiného, než už máš napsáno v dotazu "Grafická karta do 6100kč"? Ono jich zase tolik není (prakticky jen ty zmíněné dvě).

no možná jsem si měl založit vlastné téma "cenovka okolo 7tisíc", ale asi máte pravdu. Sáhnu po té AMD. Díky.

Kolem 7k to není jiné. Jsou tam jen předražené verze toho, co se dá koupit od 5,5k. Nvidia má další až GTX 970 (od 9,5k) a AMD R9 390 (od 9k). A navíc ke starému 1156 by to bylo zbytečné. Ty kolem 6k jsou rozumné maximum, co se k tomu hodí.