GPU problém

Zdravím, mám problém s GPU na svém NTB HP ProBook 470 G2. Problémy se projrvují padáním FPS se hrách. Zkusil jsem si proto stahnout GPU-Z a kouknout na teploty. Na moji AMD R5 M255 začli vyskakovat teploty 40 - 500. Převážně se to drželo kolem 500. Samozdřejmě je to blbost, ale co to značí, určitě je na tom něco špatně..Díky za rady:)

Odpovědi na otázku

40 až 500 stupňů ? Asi to nějak blbě chápu.. myslels 50 ?

Nene, važně jsem tam měl 500.:D Pak jsem to reinstalloval a 47 - 60, takže teplota ok.

teplota ok, ale stejně se to seká - buď se to hřeje i tak a throttlí to, nebo to byl jen reinstall widlí jako přeplácnutí přes staré (což je u mě známka punku). Nezahřívající se notebook s novou instalací widlí by neměl mít problém..

Rada: NEHRAJ DEBILINY NA NOTEBOOKU.... tisic krat opakovane, na narocne hry mas mat desktop, ktory je mozne uchladit, mas tam tak 3x 12 cm ventilatory s kopou miesta kadial moze prudit vzduch a nie 2 cm hrubu skatulku s 6 cm vetracikom v ktorej je napratana suciastka na suciastke- nehovoriac o prachu ktory tam po roku mas a funguje ako perfektny tepelny izolant. K tvojmu problemu - 500C je samozrejme blbost - teda predpokladam ze mas jednotky nastavene na stupne C a nie nieco ine.... S najvacsou pravdepodobnostou odisiel senzor na teplotu, ale v kazdom pripade ti ten notebook chce tym povedat ze ho pretazujes a nestiha sa chladit. Najdi si starsiu hru, ktora nema az take HW naroky a bude po probleme.

Nemusel jsi až tak ostře.. že si lidé kupují notebook je prostě standard. Na té krabici to není napsané a jak mají zjistit, že kupují poloviční výkon za dvojnásobné peníze s tím, že se to bude ve hrách přehřívat ?A jinak rada ? Rozdělat, vyčistit, přepastovat - pokud si netroufáš, zanést to někomu na vyčištění, ale reálně to nikdy nebude tak, jako když byl nový + pořídit si podložku, trochu to ty teploty sníží, mám s tím dobré zkušenosti.+ Chtěl bych vidět ten screen kde je 500 stupňů jen tak pro zajímavost..

Nevím, asi to nebude přehřivání. Vždy na chvíli pomůže reinstalace driveru GPU. BWT. ten ntb mám cca 1,5 měsíce. Díky za rady. Kam ho mám uploadnout?

Díky za pomoc, ale tvoje "debilní" poznámky o tom co nemám dělat na NTB mě opravdu nezajímají. Jo jasně, opravdu jsem si nemyslel že moje GPU má teplotu 500C :D Jinak jak jsem tu už napsal, pokud reinstaluji driver GPU je všechno v pořádku. Při hraní se teplota drží okolo 50C.

Nechce se mi věřit, že by opakované přeinstalování driverů něco takového řešilo. Max pokud vrtáš do nastavení které se vždy po reinstallu vrátí do defaultu. Dva měsíce novej notebook aby se takhle choval, nevim no..

Typicky vymytý mozek markeťáckými bloáboly o "herním notebooku". "Dva měsíce novej notebook" - BFU dokáže usmažit i úplně nový NB. Záruka se na to ovšem nevztahuje.

Ale samozrejme, ze vztahuje. Reklamujes NB s tim, ze prestal fungovat.

jeho "debilné" poznámky sú o tom ako sa k NB správať. Ak radu nechceš, nemal si sa pýtať. Alebo napíš, že NB chceš zničiť, ale aj potom si sa pýtal zbytočne. Preinštalácia ovládača pomáha, lebo zatiaľ si grafika oddýchne a schladí sa, čo je na tom nepochopiteľné? Ozaj si myslíš, že NB s 2cm chladičom sa vyrovná FERe2, alebo Accelerou S1? Veď tie chladiče dokopy vážia ako 1/4 notepuku. Alebo máš vadnú grafiku

Panove vyse maji sice bohuzel pravdu, ale nejdriv je treba to zkusit zmerit necim jinym, kdyz uz je jasne, ze GPU-Z ukazuje kraviny.

Nevim jestli mají pánové pravdu, když píšu že nejde o přehřivání protože problém obvykle vzníka hned při 1. spuštění náročnější aplikace a teploty se pohybují max do 75C.

No hele, a není to prostě jednoduše tím, že ten noťas to nedává ? Jako.. jestli po něm nechceš zázraky..

Mám ho cca 1.5 měsíce a problém se vyskytl až teď. Do té doby všechno fungovalo bez problémů. A jak říkám, prostě po reinstallu driveru vše zase na chvíli funguje jak má.

Dobře, pokud uhraješ, začne se to sekat, zminimalizuješ to do widlí, počkáš 15 minut a nahodíš to zpět, seká se to pořád ? Podle popisu je to pořád problém teploty.. já si nemůžu pomoct..

Ano, problém trvá dál. Nejspiš to tak bude nebo nevim..Vyřeši to podložka?

Musíš najít příčinu aby jsi mohl řešit jestli to vyřeší podložka. Protože je to fakt divný.. nechápu jak by reinstall ovladačů mohl souviset s tím, že ti přestanou padat fps.. on to může být fakt vadnej hardware, třeba jsi to upekl.. těžko říct. Zkoušel jsi to co jsme psal, nebo jsi to odhadl ?

Zkoušel jsem, pořad mi to pada. Jo a zjistil jsem že pokud nastavim GPU na usporu energie přestane to. Samozdřejmě za cenu poloviny výkonu.

Tzn je v pasti ta grafika, nebo se hřeje.. může to být vadná komponenta.. pokud je dva měsíce starej, možná bych ho zkusil reklamovat s tím, že na něm odchází grafika...

Dobře, zkusim podložku a pokud nepomuže tak nejspiš reklamaci. Diky za rady.

Jako to chování normální není, šel bych do reklamace, může tam něco docházet, těžko říct, notebook je vždy takhle risk pokud se s ním něco děje. Nic tam pak nevyměníš, takže jakejkoliv problém s HW je pro tebe v podstatě neřešitelný..

Tak jsem googlil a našel jsem, že nejsem jediny člověk s timto problemem. Pravděpodobně za tim stoji Windows 10 64bit a amd driver 15.7. Takže zkusím starší a uvidim.

Bylo by možné, že bych vždy stáhnul starší verzi ovladače a windows mi po pár hodinách při kontrole zjistí, že je dostupná novější (ta která blbne) a automaticky nainstaluje aniž bych o tom věděl?

Nemyslím si, že je chyba v grafice, ale spíše ovladači, mám stejný notebook, a naprosto stejný problém... když přeinstaluji ovladače, opět to jede na chvíli správně... s intel hd graphics problém není, ale v momentě kdy začnu používat externí grafiku, tak problém nastane.....