Gpu 1050 4gb vs 1060 3gb

Ahoj všem, chtěl bych pořídit novou grafickou kartu do osm let starého herního PC. Zajímalo by mě jestli se hodně projevy 1GB na 1050-tce, nebo bude vhodnější "silnější" 1060-ka s miň pamětí. Můj rozpočet je do 5 300 kč. Bude to náhrada za Saphire 5850 nitro 1gb. Monitor je v rozlišení FullHD 1920:1080. Budu rád i za tipy (alternativy) od AMD.Děkuji všem za jakoukoli reakci :)

Odpovědi na otázku

Ahoj, děkuji za reakci na můj dotaz a navíc užitečnou

1050Ti nema vykon ted. 1060 3GB casem bude na prekazku jen 3GB pameti, zatim jen u nekterych her, ale porad lepsi nez 1050Ti. Takze hod si kostkou nebo nekde sezen lepsi bazarovku.

Ahoj, děkuji za reakci na můj dotaz Myslím, že se vrhnu po GPU 1060 3GB, ve hrách v FPS rozhodně vychází líp, než její sestřička GPU 1050TI 4GB i když má víc pamětí.

"jestli se hodně projevy"co si tím chtěl říct ? Projevy čeho ?

Hele, napsal jsem to blbě, ne projevy, ale jak se ve hrách projeví 1GB víc pamětí na GPU 1050Ti, než na, o jeden giga menší paměti na GPU 1060.

Zase jsem to napsal blbě...... , než o jeden giga menších pamětích na GPU 1060Doufám, že už je to takhle správně. Omlouvám se za spam, ale jak Slovákovi mi Český jazyk pořád dělá problémy.

Otázka je, jak je na tom zbytek počítače a jestli dokáže s kartou držet krok. Jinak jsou to vyhozené peníze.

Zbytek počítače by s novou GPU (1050vs1060) neměl mít problém (doufám).CPU INTEL i5-750 Quad-Core 2,66GHz bez GPU chlazený chladičem Noctua nh-u12s.Na základní desce je jenom PCI-Express 2.0, doufám, že bude zpětně kompatibilní.Zdroj je Seasonic X-750 750W - já vím, že je předimenzovaný, ale byl to můj první PC co jsem skládal, tak jsem si nebyl jistý co bude a nebude stačit.HDD je WD Black 1TB + budu přidávat SSD Kingston 120GB A400.Operační systém Windows 10 Home Premium 64bit.Snad to takhle stačí :)

Zauvažujte nad RX 570. https://www.czc.cz/asus-radeon-rog-strix-rx5... https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-570-vs-Nvi... https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-570-vs-Nvi... Jinak s tou pamětí ohledně výkonu se to má asi takto. Jak moc ovlivní výkon auta větší nádrž o 10 litrů? Nijak. Velikost palivové nádrže vám výkon motoru nezvedne.Nicméně je pravda, že jsou hry, které zbaští na vysoká nastavení více, než 3GB paměti. Na druhou stranu jste do teď mel 1GB!!!! Takže od nejde, se dostanete k jde, ale budete si někde muset pohrát s nastavením.Tedy za předpokladu, že to bude dávat procesor. Ten váš je také už dnes poměrně slabí čajík. Budou hry, kde to grafiku plně nenakrmí a budou i hry, kde to procesor vůbec nerozdýchá. Stejně tak budou hry, kde to bude úplně OK. Záleží, co se bude hrát.Zde je možné porovnat výkon procesoru s G4560 (prodával se za 1500Kč do kancl sestav - prakticky 2x takový výkon na jádro a o 30% větší celkový výkon - má jen dvě jádra a HT) a dnešním standardem i5 8400 (když zůstaneme u Intelu, Prodával se za cca 4000Kč - nyní je drahý, nebo nedostupný, ale to je jiná story - výkonem úplně jiná liga)https://bit.ly/2Q1tUCUNesmíte prostě zapomínat, že to je procesor starý cca 9let a je ještě před výkonnostním skokem SandyBridge, který přišel hned po něm.