» Poradna » Mobily

GPS mobil v autě

Zdravím. Chci se zeptat, zda mi poradíte. Mám mobil Lenovo a7000. Cca 14 dní zpátky mi začala v autě blbnout GPS. Autem jezdím už půl roku a doteď bylo vše ok. Myslel jsem si, že je v odešla GPS na mobilu, tak jsem zkoušel Samsung j3 a chování naprosto stejné. Jak jsem v autě, blbnou oba mobily.Ráno většinou chytnu GPS hned, během dne jedu třeba 20 minut, pak až se GPS chytne, někdy vůbec.Jakmile vylezu z auta, GPS najíždí na obou mobilech ihned.Zkoušel jsem google, ale žádnou kloudnou radu jsem nenašel.Nemáte někdo podobnou zkušenost? Případně tip, jak věc vyřešit?

Odpovědi na otázku

Jestliže se nic nezměnilo ve stínění mikrovlnné cesty mobil - satelit, pak lze uvažovat o vzniku rušení.

nekoupil sis třeba mezitím takový ten levný FM vysílač pro poslouchání hudby z telefonu na autorádiu?

přesně, už jsem viděl jak to GPS signál pěkně odrušilo

Nic takového nemám.

Umístit to tak, aby to bylo co nejmíň "schované", tzn. spíš dopředu a doprostřed hned pod sklo.

Zkoušel jsem a žádný výsledek

Jde v autě dobře internet? Tzn. data? Bez dat nabíhá GPS v mobilu obvykle dlouho (je tam většinou A-GPS).

Internet jede v pohodě. V mobilu mám android 6 a co se týká polohy, mám nastaveno vysokou přesnost.

Tak dobrý vtip už jsem dlouho nečetl.... :)

Největší sranda na tom je, že to není vůbec vtip. Přečti si někde jak GPS a asistovaný GPS funguje, možná to i pochopíš.

Nainstaluj si nějaký nástroj pro GPS, namátkou GPS Status & Toolbox. Ukáže ti úroveň signálu ze satelitů. Rozdíl v autě a venku nějaký bude, ale neměl by být příliš velký. Pokud bude je třeba hledat příčinu v rušení nebo odstínění signálu. Jestliže příjem dříve fungoval hledej co se změnilo - neměl jsi mobil dříve umístěn na jiném místě v autě? I když dlouhý fix spíš napovídá tomu, že se dlouho načítají polohové efemeridy a almanach. Neměl jsi dříve povolen a nyní zakázán příjem dat? Načtení efemerid a almanachu ze satelitů může trvat klidně i víc než 20 minut při špatném příjmu, z inetrnetu (A-GPS) pár vteřin.

Díky, zítra vyzkouším v provozu a dám vědět.

Nemáš náhodou nějaké auto s pokoveným čelním sklem? Nějaká francouzská auta to mají a pak obecně většina luxusních vozů. Tam je GPS bez externí antény prakticky nepoužitelná. Jiný důvod mě nenapadá. S normálními skly není prakticky znatelný rozdíl v signálu venku a v autě. Pokud je uvnitř znatelně slabší, tak jedině ty okna. Podobně to je ve vlacích EC ČD, tam si ve vagonu s GPS ani neškrtneš. Naopak v normálním vlaku nebo autobuse GPS funguje luxusně.

Jo to máš úplnou pravdu, Ale přece tazatel nepokovil přední sklo po pár týdnech provozu. Leda by tu dobu měl mobil v jiném místě auta. Ovšem je-li pokovené čelní sklo budou asi pokovená i ta boční - ale nevím jaké zvyky automobilky mají.

Půl roku to jelo bez chyb. Až teď to blbne. Nic s okny se nedělalo.

To není odpověď na otázku. Máš nebo nemáš pokovená okna? Co je to za káru? V autě není nic, co by bylo schopné rušit GPS, na to používá moc vysoké frekvence. Takže jediná možnost je, že něco stíní signál.

Kia ceed. Nevím o tom, že by to bylo pokovené. Myslím si, že pokud by to bylo, tak to nejede už od začátku, co s tím autem jezdím. Zajedu do servisu a poptam se.

Appka vyzkoušená. Ráno jsem vyjel a fungovalo i v autě. Cca po 45 minutách se GPS už nenacetla. Zkoušel jsem restart modulu i ruční stažení a-gps. Stáhne se v pohodě. Pak to ale nenačte gps pozici.

Nešlo o vyzkoušení aplikace . Po té třičtvrtěhodině GPS tools ukazoval co? Kolik satelitů a s jakou úrovní? Pokud žádné nebo s malou úrovní sláblo to postupně nebo došlo k výpadku naráz? Jde o to, jestli je chyba v příjmu signálu nebo jestli nedojde k fixaci přestože je signál satelitů dostatečný - i to se může stát.

Skončilo to naráz. Pak to chytlo 2 satelity a zase vyplo. No a od té doby když jsem v autě, tak 0 satelitů.

Tak to skutečně vypadá na rušení některým zařízením v autě. Ovšem při nejlepší vůli mě nenapadá žádné zařízení standardně montované do aut, které by takové rušení mohlo způsobit.

Taky mě to napadlo. Někdo mi říkal, že by to mohl způsobovat i bluetooth. Někdy prý změní sám frekvenci a pak to ruší příjem. Zkusím s tím zajet do Kia servisu a uvidím, co mi řeknou .

Pokud máš v autě zabudovaný modrozub bylo by rušení asi možné. Signál L2 u GPS je zhruba druhou subharmonickou vysílače bluetooth (záleží na kanálu, k dispozici jich je 79) a za určitých podmínek při chybné funkci bluetooth by k zarušení mohlo dojít a při tom by bluetooth fungoval. Otázkou zůstává proč vždy až po nějaké relativně dlouhé době. Je možné BT v autě natvrdo vypnout, třeba vytažením pojistky?

Uvidím. Mám v plánu zajet do servisu.

Vyhřívané (alias mřížka ve skle) přední sklo a pokles signálu ze satelitů je bězný stav kdy to nefunguje.Nechápu proč sleduješ GPS pokud tedy cestou do práce nepoužíváš navigaci jen tak .

Tohle bohužel bývá běžné chování GPS s procesorem MTK. Vyzkoušej nějaký telefon se Snapdragonem.

Nemá prosím někdo z Vás zkušenosti s GPS lokátorem do auta? dokážete mi někdo poradit, který koupit, aby doopravdy fungoval?

Doporučuji koupit opravdu kvalitní lokátor, jestli o tom přemýšlíte, a hlavně s dlouhou výdrží baterie, jinak to nemá moc smysl ani kupovat.

A můžete mi prosím poradit, podle čeho se pozná kvalitní lokátor? nebo kde bych ho mohl koupit?

No asi co je nejdůležitější, tak se dívat po výdrži baterie, já jsem bral lokátor s dlouhou výdrží baterie od https://www.1obchod.com/products/d1-tracker-lokat... , jsem s ním velice spokojen, funguje opravdu přesně.