» Poradna » Windows (a jiné OS)

Google Drive jako jednotka

Ahoj,řeším takový problém. Snažím se dostat Google Drive mezi lištu diskových jednotek v Total Commanderu. Napadlo mě, zda nelze nějak připojit ve Windows Google Drive jako diskovou jednotku.Total Commander umí přidat cloudové úložiště pouze jako síťový disk a nebo pak si uložit záložku. Rád bych ale raději, aby se to chovalo jako jednotka, podobně jako to má v liště průzkumník. Stále na očích a přehledně.Nemáte nějaký tip? Díky

Odpovědi na otázku

O tohle jsem se snažil, ale nezařadí to složku Google Drivu jako jednotku, jen jako umístění v síti, takže to pak nefugnuje ani v Total Commanderu.

Funguje to také, jednotku vidíš jako síťovou jednotku, nikoli umístění v síti.Níže máš postup, jak jí udělat jako jednotku lokální.

cmd.exe jako správcesubst G: "C:\Users\UživatelskéJméno\Disk Google"G: - písmeno jednotky, které požaduješ"C:\User............Google" - cesta, kde máš data G_Drive fyzicky uložena

Díky za tip. Trochu jsem postoupil. Vytvořil jsem jednotku. Nějak se to povedlo, ale není tam Google Disk, protože ho mám na disku jinde než v Users. Takže dva problémy:1. Netuším jak tu jednotku odpojit - přes odpojení síťové jednotky to nejde.2. Nevím jak tam dostat složku odjinud. Možná to půjde zase zadáním pevné cesty, ale nějak mi to blblo - snažilo se to dělat diagnostiku, že tam nic nelze najít.

Pokud prirazuje jednotky ve svem profilu, nepotrebuje spravcovske cmd podle me. Navic subst po restartu zmizi, je treba udelat ren prikaz po spusteni, jinak ale to je nejlepsi reseni.

Skutečně. Po restartu je to pryč :(

Tak tomu říkám překvapení. Vždyť si ten příkaz můžeš nechat automaticky spustit po startu / příhlášení.

Vždy mě pobaví ty reakce, které předpokládají, že sem do Poradny píšou lidé, kterým by snad tyto věci měli být naprosto jasné. Nejsou. Nicméně díky za upřesnění.

vytvor si soubor naprgdrive.cmddo nej napis subst g: "cestu k slozce, ketrou najdes v google disku v SW u sebe"ten soubor pak presun do slozky po spusteni ktera se nachazi v nabidce start. Toto je pro laiky nejjednodussi. Cpat to nekde jako sluzbu, ci do systemovych veci neni pro tebe dobre.

Díky. Vyzkouším. To zní nadějně...

To nezni nadejne to normalne funguje

Zkus toto:Sdílení ve W10--------------Služby - Publikování prostředků rozpoznávání funkcí Typ spouštění - Automaticky Přihlášení - Místní účet / Tento účet - Vybrat a zadat hesloRestart PCVytvoření sdílené složkyPrůzkumník - Pr.tl.myši na složce Vlastnosti Rozšířené možnosti sdílení - Sdílet tuto složku Oprávnění - Vybrat uživatele - Úplné řízení Sdílení - Vybrat uživatele - Sdílet Připojení sdílených složek jako jednotky (např. G:)Průzkumník - Síť Vybrat sdílenou složku - pr.tl.myši - Připojit síťovou jednotku