» Poradna » Programy

Google Disk - synchronizace mezi více PC

Ahoj!Chtěl bych synchronizovat nějaké adresáře a soubory přes Google disk mezi 2 (případně i více) PC. Chci ale zachovat adresářové struktury na jednotlivých počítačích. (Mám na disku určitý řád a není vhodné vše přesouvat do jedné složky). Ví někdo jak na to? Předem díky za rady!

Odpovědi na otázku

A platis si GDisk? Nebo mas jen ten free?

Mám neplacený účet u Google.

stačí mať prihlásený účet v každom z tých PC predsa

k tomu přece cloudové disky slouží... k synchronizaci složek na více zařízeních...Co ti na tom není jasné ?

abych to upřesnil.. Google v tom dělá pořád dokola bordel.. Nejdřív to kdysi byla aplikace Disk Google, pak to předělali na Zálohování a synchronizaci Google no a teď se to opět nahrazuje novou aplikací Disk Google Asi bys měl upřesnit to o těch složkách.. Disk teď sice umí synchronizovat složky odkudkoliv, ale na dalším PC jsou ty z jiného počítače vidět v té jedné hlavní složce pod názvem počítače.. to se ale dá řešit např. nějakým symbolickým linkem (příkaz mklink atp.) tak aby to vypadalo že jsou tam kde chceš ty..

Ano, psal jsem, že používám Google Disk. V dotazu jsem psal, že chci zachovat adresářové struktury na jednotlivých počítačích. Vše na hromadě v jedné složce umím, ale to je k prdu. Zkoušel jsem to i přes mklink (atd.), ale to nefunguje (adresáře na PC jsou OK, ale Google soubory nesynchronizuje - nevidí).Přiklad: 1.PC D:\Data\Sezona2021 <--> sync do Google Disk (Sezona2021); 2.PC F:\Druzstva\DruzstvoA\Vysledky\Sezona2021 <--> sync do Google Disk (Sezona2021). Obojí obousměrné synchronizace. Snad je to už jasnější.

a proč je takovej problém složku "Sezona2021" přesunout do Google disku a ten symlink udělat v F:\Druzstva\DruzstvoA\Vysledky ? (na tom druhym PC samozřejmě, na prvním to necháš jak je a složku jen označíš do GDrive. Snažíš se nesmyslně to ohnout tak jak to nefunguje - trochu se zamysli a jde to docela jednoduše...

Psal jsem, že jsem symlinky zkoušel (přesně tak jak to píšeš), nefunguje to! Google pak neregistruje změny, nefunguje to!

už mě fakt unavuje se s někým hádat o tom jestli řešení o kterym vím že funguje a vyzkoušel jsem ho funguje nebo ne. To co jsem psal funguje. Takže ještě jednou...- stáhneš si novou aplikaci Disk Google- nainstaluješ a přidáš si tam složku c:\test\xxx - na druhym PC nainstaluješ Google disk, v jeho složce máš položku "Ostatní počítače" - tam najdeš tu složku "xxx". - Na tom druhym PC si uděláš příkazem: mklink /D d:\data\xxx "cesta ke složce v gdisku\xxx" Výsledkem je že jakákoliv složka na jednom PC je synchronizovaná do kterékoliv složky na druhym PC...Předtím než to nastavíš si vyzkoušej a udělej jasno v tom jak funguje ten mklink - na testovací složce,,,Co ti na tomhle nefunguje ?

Nefunguje to! Disk Google mám v poslední verzi a nainstalovaný, to je snad samozřejmost. Abych si pro jistotu znovu ověřil, opět jsem to vyzkoušel. K ověření nejsou ani třeba 2 PC, stačí 1. Postup: Vytvořen funkční symlink (mklink /D "D:\Google Disk\Test-Link\TestF" F:\TestF). Symlink funguje OK. Ale po přídání testovacího souboru do testovacího adresáře se soubor neobjeví ve webovém rozhraní. Je potřeba ručně sestřelit běžící procesy Google Disk a pak ho opět ručně spustit, teprve poté proběhne sync. Pokud přidám soubor přes webové rozhraní Google Disku, tak se soubor nesynchronizuje do adresáře na PC vůbec a aplikace Google Disk po znovuspuštění píše hlášení "Vyskytly se chyby". Ověřeno několikrát. Ostatně s těmi symlinky je to známá chyba, podobně to "fungovalo (nefungovalo)" třeba s Dropboxem.Nějaká skutečně funkční rada?

asi to ani nechci už celý číst snad jen ti prozradím že ten symbolickej link děláš obráceně - takhle to samozřejmě nemůže fungovat.. to by pak disk google mohl synchronizovat jakoukoliv složku protože tam máš na ní jen odkaz.. Asi si nečet můj postup pro "blbce" kam jsem psal mklink /d "složka na disku" "složka v google disku" - takže ten hardlink vznikne tam kde máš teď tu složku (při vytváření linku tam NESMÍ samozřejmě existovat) a v gogoler disku nemáš hradlink ale ty data. Chápeme se ??

Tak to nečti, když ti pár řádků dělá problém. Pleteš si symlink a hardlink. Struktura dat je daná, nebudu data sypat jinam (do adresáře Google disku), to je výchozí požadavek dotazu, co na tom nechápeš?To co popisuješ ty, to je triviální a funguje. Ale přesně tohle nechci, je to v úvodním dotazu! Nechci mít data na Gooogle Disku, primární data musí zůstat tam, kde jsou!

v úvodnej otázke ale nič také nebolo. a - ja teda neviem, ale chápem to tak, že chceš mať dáta doma na disku a miesto zdielania zložky cez napríklad NAS trváš na riešení od gugla? ono to je primárne cloudový server a teda logicky tam sú nahrané dáta a tie sa následne zdielajú k iným oprávneným PC. to čo chceš ty je ootina

Přečti si původní dotaz! Cituji: "Synchronizovat adresáře a soubory přes Google disk mezi 2 (případně i více) PC. Chci ale zachovat adresářové struktury na jednotlivých počítačích."Prostě na 1. PC udělám nějaké změny v souborech, ty se automaticky nahrají na Google Disk. Z Google Disku se synchronizují na 2. PC . Na druhém PC se udělají změny a ty se zase synchronizují zpět na PC 1. NAS nemáme (a pořizovat ho jen pro tento účel nemá smysl), proto jsem to chtěl vyřešit přes Google Disk. Datově se Jedná se o malé soubory (tabulky, dokumenty, malé databáze a zdrojové kódy), řádově několik megabajty. V plně synchronizovaném stavu budou samozrejmě soubory na třech místech (1. PC, 2. PC a Google). Google by prostě sloužil jako synchronizační spojka. Důležité je ale to, že adresáře na jednotlivých PC zůstanou tak jak jsou. Ano, jde to vše nakopírovat do Googlovské složky na disku a bude se to pak synchronizovat, ale to nechci. Chci zachovat současnou adresářovou strukturu (která má svůj smysl) na jednotlivých PC.

Tak si dupni ...

chci tohle, chci tamto, nechci to jak mi zadaermo radíte a ještě napíšu za každou větou vykřičník. Poserte se..

Protože neumíte číst a chápat psaný text. Já chci radu ohledně auta, ale vy radíte, kup si motorku. A nechápete, že motorku nechci (mám ji, na některé věci je fajn), ale pro daný konkrétní účel motorka nevyhovuje a potřebuji auto. A pak se rozčilujete, že mi přeci radíte skvělou motorku a co proti ní mám. No není to auto. Snad už to pochopíte.

ty chces radu ohladne auta, ze ako prerobis volant na zadne sedadlo. No neprerobis. Pouzivaj to tak, ako to vymysleli programatori v ggl, alebo si najdi nieco ine. Synology vie synchronizovat co chces, odkial chces, kam chces.

Automobilovou terminologií řečeno, jste tak dvě zatáčky za mnou (navrhujete řešení, o kterých dávno vím a vyzkoušel jsem je, a zavrhl, protože nevyhovují).Ne volant na zadní sedadlo. Jen chci normálně nastupovat do auta dveřmi a ne lézt skrz kufr. No, je to zadarmo, tak to schválně nejde (naprogramovat takovou funkčnost pro Google není problém), ještě by to někdo používal, že?Jasně jsem napsal co potřebuji. Odpověď, že to tak nejde je také odpověď. Také si myslím, že to přes Google takto nepujde (po x pokusech a hledání na fórech). Ale zeptal jsem se, mohl jsem něco přehlédnout.O Synology vím, ale kvůli tomu ji opravdu kupovat nebudeme, tak bohatý sportovní klub nejsme. Mohu mít Google Workspace zdarma (pro sportovní organizace a neziskovky), ale předpokládám, že tam taková funkčnost také není.

ja si myslim, ze si si vymyslel "problem" a tvrdohlavo sa ho drzis. Ked nan zabudnes a trochu zmenis sposob prace (fakt len trochu) tak zistis, ze ziadny problem si ani nemal.

Proč má největší potřebu komentovat někdo, kdo k dané problematice nemá co říci?//Jste na veřejné poradně a ne na placeném supportu, komentovat může každý, líbit se vám to nemusí, ale to je asi tak všechno, co s tím naděláte. Admin//

"primární data musí zůstat tam, kde jsou!"pokud máš dva počítače tak nejsou žádný primární data. Na jednom prostě synchronizuješ složku tam kde je (kdekoliv) a na druhé (pokud chceš tu samou složku) si na ní prostě musíš udělat hardlink (nebo řikej si timu jak chceš) který vede do složky Google disku.Tak to prostě je a takhle GDisk funguje.Pokud ti to nevyhovuje tak se nevztekej a vymysli jiné řešení - já sem ti něco navrhnu co funguje. Myslím že přesunout sekundární složku do Gdisku a jen na ní odkazovat v původním místě hardlinkem (říkej tomu jak chceš) funkční problém není. To jen ty máš problém ve svojí hlavě.

Když nechápeš jednoduché zadání a slovní spojení "zachování adresářové struktury", tak nepiš. Jasně jsem napsal, že přesouvání dat nepřichází v úvahu! Vztekáš se ty a to jen proto neumíš číst. Pleteš si hardlink, symlink, atd. Řešení o kterém píšeš je zřejmé a znám ho také, ale jasně jsem napsal, že nevyhovuje. proč to píšeš stále dokola?Možným řešením by byly symlinky (nebo junction) do složky Google Disku (ne obráceně!), jenže to nefunguje, jak se můžeš sám přesvědčit (to je také důvod, proč nelze přesunout data jinam, nefunguje zase jiný software). Všechny tyhle věci jsem samozřejmě vyzkoušel dávno před položením dotazu. Dotaz je určen pro znalé, kteří umí číst a chápat zadání (což ty evidentně nejsi). Pokud se řešení sync jednoduše přes Google nenajde, udělá se to jinak (použití jiného software). Pokud nemáš řešení vyhovující zadání, tak už nepiš!

"to je také důvod, proč nelze přesunout data jinam, nefunguje zase jiný software"kecáš. Symlink používám i na přesměrování systémových složek, umístění dat Thuinderbirdu, OPutlooku a dalších programů na jiné místo - a vždycky to funguje, takže si jen vymýšlíš problém jak píše roob - nmapiš mi kterej program pozná že složka není složka ale Symbolickej link... (vytvořený tím mklink em - říkej tomu jak chceš). Používám toleta a na všechny možný programy a funguje to vždycky.Takže přesuň data do GDisku, symlink udělej v daný složce a přestaň básnit že to nefunguje, protože to funguje.

Proč bych psal nepravdu, co bych z toho měl? Ty už k tomuto tématu nepiš, evidentně nejsi odborník. A pro začátek si dostuduj rozdíly mezi symlink, hardlink a junction. Také umím používat symlink (atd.), ale na rozdíl od tebe tomu rozumím minimálně o úroveň více a proto vím, že ne vždy je to použitelné.Chceš příklad: Rozdíl pozná třeba zrovna aplikace pro Google Disk, však si to vyzkoušej.