» Poradna » Počítačové sítě

Google Cloud Print - chyba tisku

Zdravím, pro tisk s telefonu a mimo místní síť jsem se rozhodl použít google print, předtím jsem ho nepoužíval. Tiskárna HP DeskJet f370 je připojená k serveru SYNOLOGY DS3612xs nasdílená jako síťová - tisk z pc kde je připojená funguje bez problému. V synology jsem u tiskárny povolil Google Cloud Print, zadal email a heslo. Tiskárna se mi bez problémů spárovala s účtem ale když na ni z Cloud Printu cokoli pošlu ať už z místní nebo "nemístní" sítě vždy to skončí chybou tisku... Google ukazuje že soubor byl odeslán an tiskárnu, tam už však nedorazil. Nesetkal se někdo z něčím podobným, nebo nenapadá někoho co by to mohlo způsobovat? Mám veřejnou IP. Neví někdo na jakém portu google cloud print komunikuje? Díky moc.

Odpovědi na otázku

Žádný speciální port ani přesěmrování jsem nemusel kvůli Google Cloud Print na routeru nastavovat. Ale na rozdíl od tebe mám síťovou tiskárnu, ne USB.

Právě že by to nemělo být potřeba, ale i tak... projistotu. Co se týče synology tak by se měla tvářit jako síťová protože ji připojuji pod IP adresou a portem IP_ip.adresa_1. a ono přímo v synology je zatržítko povolit funkci cloudprint a to jsem povolil a jen vyplnil údaje k mailu nic víc. Dokonce teď ráno mi cloudprint vyhodil vytištěno ale nic z ní nevyjelo.

Tohle jsi urcite cetl...https://www.synology.com/cs-cz/knowledgebase/tutor... Tady je seznam kompatibilnich tiskaren pro Google Cloud print i pro USBhttps://www.synology.com/en-us/knowledgebase/faq/436Já jsem si původně myslel, že jsi ten CloudPrint nastavoval na tiskárně. Bojím se, že s HP USB tiskárnou to žádné hifi nebude.

Ano pročítal jsem oboje, nicméně v seznamu kompatibilních zařízení s google cloud print je 5 a půl tiskáren. Nicméně pro synology si ovladače našlo a nainstalovalo samo a bez problémů. Pokud to nepůjde tak to nepůjde.

Něco jiného je sdílení tiskárny v síti, to ti funguje.Něco jiného je google cloud print, který musí podporovat nejen Synology, ale i vlastní Google.

Aha, takže pokud nemá tiskárna podporu ze strany google tak mám smůlu i přesto, že ji v seznamu tiskáren cloud print vidím?

Nenastavujte nic na serveru ani tiskárně, já jsem to měl udělané tak, že na PC který běžel pořád jsem nainstaloval google chrome, tam jsem se příhlásil, namapovalo to tiskárnu a už jsem tisknul.

p.s. tiskárna byla také síťová, používali jsme to na O2 prodejně pro tisk z tabletů zákazníkům

To bych sice mohl mám tu pc co beží pořád ale pokud p. Fiala říká že musí mít i podporu googlu což asi nemá tak je to zbytečné.