» Poradna » Web a internet

Google Chrome - vytvoření zástupce včetně fotografie z profilu

Poprosím o radu.Google Chrome mi z ničeho nic vytvořil na ploše zástupce s "mé jméno - Chrome" a kdykoliv, kdy otevřu Chrome, zobrazuje na spodní liště kromě ikony Chromu i ikonu mé profilové fotky z Google účtu. Toto mne trošku irituje, jsem léta zvyklý na standardní ikonu Chrome.Jak odstranit zástupce na ploše jsem přišel velmi jednoduše, jen mi stále vrtá v hlavě, proč na ikoně Chrome na liště se stále zobrazuje i ikona z mého účtu, ač je prohlížeč otevírán standardním odkazem. Spárovaný Google účet s prohlížečem mám již léta, toto se mi stalo poprvé.Děkuji za pomoc s tímto odstraněním.

Odpovědi na otázku

Je to součást nového update

Takže se této profilové fotky z ikony na liště již nezbavím? Zvyk je železná košile

Když nahoře u _□X klikneš na sebe a dáš správu účtů, můžeš si zástupce nakonfigurovat

Zde se nachází pouze správa uživatelů, více nakonfigurovat nemohu. Možná jsem jen naprostý antitalent

Však ano, ve správě uživatelů si můžeš u svého účtu nastavit avatar.Nastav si tedy nulový (prázdný).

V tom případě u ikony Chrome bude prázdný avatar, nicméně se stále zobrazující přes ikonu v pravé dolní části.

Prázdný = průhledný = bude se zobrazovat přes ikonu ale nebude vidět....

já mám opačný problém na jednom pc se mi zástupce mých dvou učtů také vytvořili, ale koupil jsem nový pc a nemohu přijít na to jak zástupce k účtům na plochu vytvořit. Poradíte? nedaří se mi to ani vygooglit :D

Někdo to tu psal, měl sem taky takovej problém. U ikony na hlavním panelu byla moje fotka. Klikni v prohlížeči Google na svoji fotku/správa uživatelů a odstraň hosty, nech tam jen svoji fotku/svůj účet. Po odstranění těch hostů budeš mít ikonu zas normální.