GK a ZD

Mám W7Grafickou kartu MSI N760 TF 2GD5/OC GamingZákladní desku ASUS P8Z77-V LX2A mám podezření že buď jedno nebo druhé je špatné, protože docela pravidelně v rozmezí 1-6 dní se mi z ničeno nic zasekne celý počítač a nic nefunguje počítač sice jede ale všechny procesy se zastaví (ani dioda na PC už nebliká) myš ani klávesnice nefunguje (svítí ale nereagují) , a tlačítko reset na bedně taky nejde takže mám jedinou variantu chvíli podržet POWER a PC se pak nuceně vypne. Monitor zůstane fungovat jako by OS pořád jel ale nic se nechýbe (ani čas) prostě se všechno takto kousne. Zkoušel sem se dívat i do PROHLÍŽEČE UDÁLOSTÍ ale tam vůbec nic není. Dělal sem testy na kde co ale nikdy sem na nic nepřišel. No takže dotaz (tohle bylo jen seznámení co mám za problém) Chtěl bych odpojit GK abych zjistil jestli tyto záseky nějaký způsobem nedělá ona, když sem ale kabel s koncovkou VGA chtěl přepojit na základní desku tak monitor nenaběhl mě sem to zapojené do VGA OUT (ZD už má pak jen vstup nebo výstup (nevím přesně) na HDMI)

Odpovědi na otázku

rekl bych ze se prehriva, bala grafika pred tim ok ?neni potreba tam dat Accelero alternativni chladic ?

Musím říct že GK už mám od 9/2013 ale nepamatuji se jestli to dělalo už od začátku. V bedně mám 3 přídavné ventilátory , teplotou to asi nebude navíc i podle výpisu nebylo zaznaménáno zvýšení teploty obvykle se drží kolem 33 C a moc se to nehýbe.Navíc ten zásek se stane třeba i uprostřed noci (když nechám PC jet) a to u něj nikdo nesedí

tak to vyndat + zandat, je zdroj ok ? je to spravne pripojeny

Tak zdroj mám 500w což by mělo bohatě stačit Osobně chci právě zkusit tu grafiku uplně obejít (připojit monitor na ZD) abych tak co nejpřesněji dokázal problém identifikovat

na to aby ti sla int. grafika musi ist ta druha z dosky von, preto nemas nignal, este si ale pozri nastavenie v biose ci nemas len na pcie nastavenu aj ked defalutne budu obe, ked mas vsak grafiku v pcie tak sa int. automaticky vypne a nepouziva sa

A nestačí jen z GK vyndat napájení ?

Vadna grafika vacsinou rozsype obraz pred zamrznutim, alebo vystreluje polygony v hrach atd.Ja by som otestoval RAm mentest+ programom (nechat bezat aspon niekolko hodin)Ale nic nepokazis, ked vyberies tu dedikovanu grafiku a otestujes PC(napriklad 3dmarkom) s integrovanou...Resp. urcite to ma zmysel otestovat tak, ako pises.Hlavne ta externa VGA musi ist von z PC.

Ok supr zatím dík snad to pude. Tu GK dneska vyndám u budu zase čeket co to udělá/ neuděláJěště jedna věc, nemám s tím vůbec zkušenosti ale na co se mám připravit když v PC nebudu mít GK, resp jen tu integrovanou ?

Nezahras si hry.Pokial robis s videom, tak rendovanie bude trvat niekolkonasobne dlhsie.Pokial mas 4k monitor, tak zabudni na 4k rozlisenie.Atd.