» Poradna » Programy

GIS - software

Nevíte v čem malovat vrstevnice? Mám čtverec 16cm x 16cm a v něm je 16 čtverců po 4cm. V každé hraně mám výšku a každý čtverec má uprostřed průměrnou výšku. Prej existuje nějakej soft, který z těchto hodnot dokáže namalovat vrstevnice. Nevíte o něčem?

Odpovědi na otázku

Dobrý den,
mám takové tušení, že by to mohl zvládat AutoCAD. Zkuste Googlit....

Pěkný den, PK

Ale jo, třeba SAGA, ale není to zase až tak úplně jednoduché:
http://www.saga-gis.org/en/about/software.html...

musel bys:
1) udělat si tabulku se souřadnicemi X, Y a hodnotou výšky, stačí v metrech, nějak to odečíst z těch čtverců, uložit jako DBF

2) v SAGA načíst tabulku, převést na body (shapefile)

3) interpolovat - např. Multilevel B-Spline - rychlé a jednoduché

4) z interpolovaného gridu vykreslit izolinie

5) výsledek pak uložit třeba jako obrázek, nebo jako shapefile pro další použití v gisech

dělal jsem to už několikrát, je to ozkoušený a funkční postup. Někde bych měl uloženou i češtinu pro SAGA, kdyby byl zájem.

PS: ten soft je free