GigaByte MA790X-UD4 + NVidia GTX 1050 TI

AhojtePotrebujem poradiť či je karta NVidia GTX 1050 TI kompatibilná s GigaByte MA790X-UD4.Nikde som nenašiel či pôjde v tejto doske alebo nie, niekto mal problémy a t´m že na doske nie je UEFI Bios, no v iných komentoch písali že na tom nezáleží.Celá zostava PC je :GigaByte MA790X-UD4AMD Phenom II X4 940 4x3000MHz 4x512Kb AM2+ 125W Black Edition B2x2048MB Kit Kingston HyperX 1066MHz CL5640GB Western Digital WD6400AAKS 16MB SATA2Zdroj ATX Enermax PRO-82+ 525W ATX Vers 2.3 24Pin PCIemomentálne v PC mám Radeon HD4870 Dual-DVI TVo no ta uz pôjde do večných lovíšť a potrebujem ju vymeniť za niečo lepšie.ďakujem

Odpovědi na otázku

So 4 GB RAM chceš niečo hrať? Ak máš OS W8 a vyššie, zapni UEFI, rešinštaluj OS a malo by to ísť. CPU je k tej GK dostatočný?

Plně kompatibilní.Ovšem se slaboučkým NVidia GTX 1050 TI si moc nepolepšíš oproti původnímu špičkovému dvouprocesorovému VGA.

Má HD 4870 se dvěma DVI + TV out. Nikoliv HD 4870 X2.A i kdyby měl X2, tak ta "slaboučná" GTX 1050 Ti má podstatně vyšší výkon při nijaké spotřebě než "špičková" skoro 10 let stará HD 4870 X2. Natož pak v porovnání s HD 4870:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-T... Nechtěl bys konečně odložit ty tvé červené brýle, díky kterým vše od Intelu a Nvidie vidíš jako prehistorické zmetky bez výkonu a cokoliv od AMD jako boží super věci s výkonem na 1000 let dopředu a začít odpovídat alespoň trochu podle reality?

Omyl.V obecném srovnání vychází výkonnejší 4870 X2 oproti NVidia GTX 1050 Ti:http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-4870-X2-vs... Tazatel nesdělil účel výměny VGA. Používá WKS, ne herní PC => pravdědobně pracuje v profi aplikacích na bázi Open-CL.K těmto účelům je VGA nVidia (jakýkoliv) velmi slaboučký. Je to jako vyměnit Ferrari za Trabanta.

Ty jsi fakt exot. To jako vážně každý, kdo má v PC AMD = WKS a Open CL? A opakuji HD 4870 X2 nemá.

A jen tak mimochodem, co konkrétně má ten tvůj odkaz ukazovat, když u většiny věcí (mimo jiné i "Computing") je uvedeno "n.d."? V ostatních věcech je GTX 1050 Ti lepší (nebo je to plichta) a v passmarku poráží slaboučká GTX 1050 Ti špičkovou HD 4870 X2 dokonce 5847 ku 1257?Prostě 10 let stará grafika nemůže na dnešní stačit. A to ani když to byl ve své době absolutní Hiend a GTX 1050 Ti je jen aktuální herní low end. 10 let je prostě 10 let.

Jaké jádro má ten Phenom II? Zkoušel jsi ho odemčít na šestijádro? Jak moc jde přetaktovat? Ten procesor je v základu slabota a pomalejší než Core 2 Quad do LGA775. http://tinyurl.com/lfr5udwNeuvažoval jsi spíše nad koupí SSD? Dost by zlepšilo chování systému.

Jo a GTX 1050 Ti, 1060, 1070, 1080 a také RX 460, RX 470 a RX 480 (samozřejmě nejvyšší modely nemají smysl) v desce pojedou. Všechny obsahují jak VGA BIOS, tak EFI GOP driver - ono je to tam z důvodu co nejširší kompatibility různých úsporných režimů nebo třeba možnosti spustit instalátor Windows v rozlišení 2560x1600 (zkoušel jsem to, nějaký smysl v této konkrétní funkci nevidím).GTX 1050/1050 Ti a RX 460 ti urychlí přehrávání videí v HEVC a přidají podporu nových výstupů jako HDMI 2.0 pro připojení se 4k televizí, obecně na hry jsou ke slabším procesorům lepší nVidie.

Tento CPU nie je možne odomknúť je to len 4 jadro.Pozeral som aký max môžem dať do dosky a je to AMD Phenom II X4 970.Len neviem či sa to oplati... co som pozeral tak za 80$ ho viem zohnať... no...

To nemá smysl. Liší se jen frekvencí (+500MHz), desku máš celkem slušnou, takže můžeš zkusit, zda to ten tvůj nezvládne také. Uměly až 4GHz, což asi dáš jen těžko, ale těch +-3,5GHz by dát měl, takže za to vyhazovat 80$ je zbytečné.

Dávat tam výkonnější AMD nemá smysl - s ohledem na srovnání s Intelem za 400 Kč (15 USD za E5440).Vzhledem k tomu, že máš odemknutý procesor a máš kvalitní zdroj (navíc Modu82+ a Pro82+ jsou nejstarší Enermaxy splňující 80Plus Bronze a certifikaci pro C6/C7 Haswell), tak bych si přetaktováním hlavu nelámal a přidal 200 až 300 MHz. Možná budeš muset trochu poladit napětí, ale neměl by to být se slušným chladičem problém.Pokud ti nedostačuje velikost paměti, tak tam práskni tyhle moduly:http://www.ebay.com/itm/282312999751Až našetříš na kompletní upgrade - ať už Zen nebo Kaby Lake, tak se set bude dobře prodávat - solidní deska + čtyřjádrový Phenom II + 16 GB RAM.