» Poradna » Ostatní

Garmin Fenix 3 vs Suunto Spartan Sport

Ahojte,chcem si kupit sportove GPS hodinky. Budem ich vyuzivat predovsetkym pri behani, ale takisto pri lyzovani, turistike a plavani. Dolezite su pre mna udaje o nadmorskej vyske, ale samozrejme aj presnost GPS a celkovo lepsie uzivatelske prostredie. Hodinky chcem nosit aj bezne do prace atd...Vyber skoncil pri dvoch modeloch: 1. Gamin Fenix32. Suunto Spartan SportPoradte prosim, ktore by ste mi doporucili a preco.Dakujem.

Odpovědi na otázku

Abys nebyl zklamán - jde ti o přesnost jak polohovou tak výškovou. Ale, přesnost GPS v určení výšky je z principu měření v nejlepším okolo 30, ale spíš 50m. Proto bývají outdoorové navigace vybaveny barometrickým výškoměrem. Ufitness náramku se s takovou výbavou asi moc počítat nedá. Podobně přesnost určení polohy je dána především kvalitou antény. No a takový náramek je relativně titěrná věc takže i přesnost určení polohy není díky nedostatečné anténě nijak závratná. Ale pro daný účel by to nemuselo být nijak zvlášť limitující. Co ale může být závažnější problém je náchylnost ke ztrátě signálu třeba v lese třeba v užší uličce (jen jako příklad) a velká cizlivost na rušení odrazy signálu. Takže určitě doporučuji pokusit se někde zamýšlený náramek si půjčit a důkladně vyzkoušet.

Ahoj,nevím, zdali nejdu s křížkem po funuse, ale výše uvedená první odpověď mi připadala tak zavádějící, že bych rád něco přispěl sám.Mám Garmin Fenix 3, takže za Suunto nemůžu mluvit. V každém případě:- označení fitness náramek pro takovýto přístroj svědčí spíše o úrovni znalostí přispěvatele- v hodinkách je, mimo jiné, barometrický výškoměr, takže dochází ke korekci výšky měřené dle GPS (volitelně)- běhám všude možně, les, ulice všemožného druhu, hory, doly, vrcholy... GPS funguje perfektně, až na výjimky typu Těšnovkého tunelu při Pražském půlmaratonu (skoro kilometr pod zemí) -- ovšem, tam nefunguje žádná GPS, že ano- přesnost měření je, vzhledem k titěrnosti hodinek, naprosto závratná a šokující, běhám i podle jejich navigace, a žádnou lesní cestu jsem s přesností cca 2 metry nikdy neminul- hodinky kontrolují signál GPS i ve složitím terénu alespoň 1x za vteřinu a v případě mírného výpadku se vzápěti chytí. Běžel jsem v září Beskydskou sedmičku a chyba oproti skutečné trase (95 km) byla méně než jedna tisícína vzdálenosti s tím, že ten terén je opravdu GPS-nepřátelskýGarmin už prostě umí tu GPS dostat do hodinek tak, aby opravdu přesně fungovala. Kdo nevěří, ať vyzkouší.

Mám taky fenixy a nemohu říct ani půl slůvka špatně, absolutně souhlasím s "Patrikem"...

Také mám garmin fénix a spokojenost.