G3258 vs I3 4160

který?desku mám taktovací. Z97 pc mate - g3258 počítám že popoženu tak na 4,3 - 4,4. I3 má zase HT a celkem slušný takty na turbo boost 3,6. budu hrát - Zaklínač 3, GTA 5 atd atd.. Grafiku mám R9 280 8gb ram díky

Odpovědi na otázku

Jednoznačne i3.

Pentium sa pre zmenu dá dobre pretaktovať a za menšiu cenu

i3 nejsou špatné procesory, ale jejich cena vůbec neodpovídá výkonu. Přetaktované Pentium na tom bude po stránce výkonu velmi podobně, ale za mnohem nižší cenu.

Ja aspoň viem, o čom hovorím. Vlastním G3258 a ani na 4.4 až 4.5 ghz sa tieto 2 hry (witcher 3 a gta 5) nedajú rozumne hrať. Gta 5 musí byť zamknuté na 30 fps aby nevypadávali textúry a nezastavoval sa obraz a Witcher 3 po novom patchi 1.07 je úplne nehrateľný kvôli niekoľko sekundovému zastaveniu obrazu niekedy aj viackrát za minútu. Takže z tohto pohľadu jednoznačne i3.

keby i3 malo otvorený násobič. Myslíš, že ide len o to, že G3258 ani pri 4,4GHz nemá výkon ako i3? G3258 máš pretaktované asi o 33%, i3 by malo mať kvôli HT vyšší výkon cca o 30% (aspoň sa tak hovorí)

Ide o to, že g3258 má len 2 vlákna, a to na najmodernejšie hry jednoducho nestačí.

HT přináší asi 25 % výkonu navíc. Takže i3 na 3,6 GHz má výkon jako Pentium na 4,5 GHz.

"Výkon" má možno podobný, ale reálne má g3258 vo viacerých hrách problémy nie kvôli nedostatku výkonu, ale kvôli nedostatku vlákien.

zaujímavé, že nie je lepšie vykoné 2jadro než menej výkonné (na jadro) 4 vlákno, resp. malo by to byť to isté. Ďalšia vec je cena, ale ak je v hrách problém, nie je čo riešiť

Neexistuje nic jako nedostatek výkonu kvůli nedostatku vláken, zajímavý je pouze celkový výkon.

Takže sa snažíš povedať, že to pentium je na tie hry lepšia voľba? Hádam neklamem o tom, že ten pentium má v hrách problém a ten ho teda rozhodne má. i3 bude možno celkovo o niečo menej výkonný, no vyhne sa tým rôznym komplikáciám a bude môcť v kľude hrať svoje obľúbené hry a nie niekde na internete hľadať "fixy", aby si vôbec mohol zahrať.

No rozhodně je lepší volba vzhledem k ceně. Máš nějaký důkaz o tom, že by to mělo problém ve hrách?

Vlastním ho? A tie hry takisto? Čítal si vôbec tie môje príspevky?

nás sa pýtaš či ho vlastníš? To netušíme

Poviem k tomu len toľko, že na základe vlastnej skúsenosti akékoľvek pentium na moderné aaa tituly (neskoré 2014 a 2015) neodporúčam. Iba by ma zaujímalo, či to autor tejto otázky vôbeč číta/bude čítať.

ak je to tak, beriem to ako fakt, ale logiku to nemá. Teoreticky aj 1jadro na 9GHz by malo urobiť to isté ako i3 na 2,5GHz (čisla z brucha)

čte

Samozrejme ze i3 je na hry a vse lepsi, ale v cene je potom rozdil, nez v samotnem fps. Kdyz si koupi pentik, tak uswtri 2 000, ktery muze rozumne investovat do jinych komponentu. Osobne nejsem nijak bohaty htac, abych si kupoval nejaky super pc, tak vlastnim pentium g3258 3.9ghz(limitovany motherboardem) a nemuzu si s r7 240 low end vynachvalit. Tady je tedy vic rec o penezicg. Pokud si chce uzit luxus +3 fps, tak ok.

s R7 240 niečo hráš? Myslíš Mária?

Ukaz mi hru, kterou by r7 240 nerozjel plynule na HD+ rozliseni.

R7 240 je HD 7730, má asi 1360 passmark bodov, slušná Radeon R9 270 4222bodov, ale ak dobre viem, ani u tej sa nedá hrať všetko na max, Radeon HD 7970 / R9 280X 5196, ale keď tvrdíš, že stačí aj R7 240, asi je to tak

A máš snad srovnání s i3? Nebo považuješ za automatické, že když máš ten problém s Pentiem, tak s i3 bys ho neměl? Kromě toho to může mít spoustu dalších příčin, které s procesorem vůbec nesouvisí.

Najprv som si myslel, že chyba môže byť niekde inde, no na internete som sa dočítal, že niesom jediný a takýto problém majú v podstate všetci s akýmkoľvek "pravým" dvojjadrom. Hry ako cs:go a podobne idú bez problémov.

Já se na internetu dočetl už tolik věcí, které se nezakládají na pravdě. Dělal jsem si vlastní testy s různým počtem jader a vypnutý/zapnutým HT a kromě nárůstu výkonu cca o 25 % nepřinášel HT nic navíc.

teoreticky mi to dáva logiku ak by hra doslova vyžadovala 4jadro, resp. 4vlákno, ale ak by malo 2jadro 5000 pasmark bodov ako i3, malo by to byť to isté

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/3dr9a3... The Witcher 3 1.07https://www.youtube.com/watch Gta 5 - Grafika je síce overkill, no tento problém nastáva vždy od určitej hranice fps nezávisle od grafických nastavení.

Jenže patch 1.07 přinesl výkonnostní problémy úplně všude, dokonce i na konzolích.

Áno, o pár menej fps. No g3258 má okrem toho aj ďalšie problémy. Ak máš pocit, že sa snažím očierniť to pentium, tak to určite nemám v úmysle. Je to skvelý procesor, ale má svoje limity, inak by asi nebol taký lacný, ak by tam nebol nejaký zádrheľ.

On není nijak laciný, to naopak i3 je hrozně předražené.

No ono by bolo možno lepšie v tejto cenovej kategórii zvoliť nejaké amd fx, naň však samozrejme treba inú základnú dosku (nie úplne lacnú, lebo s tými vraj bývajú problémy) a zrejme aj lepší chladič.

A proč ne levnější i3-4170 ?

Dej si tam prostě Core i5 s K násobičem

daj tam i5 a nemáme dilemu

Páni děkuji za tolilk názoru a ohlasů. Asi se tedy přikláním k i3 ikdyž přiznávám, že v tom mám asi ještě větší zmatek než předtím :D

Ak máš možnosť, tak zober skôr i3 4170. 100 mhz viac za takmer rovnakú cenu.