G3220 vs FX

Zdravim,vedel by mi tu niekto skuseny poradit docoho ist? je Moznost Pentium G3220 a FX 6100 alebo dake 4jadro . Graficka karta ktomu bude cca 5770. Viete povedat svoj nazor zeci ten Pentium bude stacit aj na najnovsie hry? a ci ta FX rada nieje uz zastarala a spomalena?

Odpovědi na otázku

fx ktomu buldozer ale i tak 6ti jadro je šesti jadro ale fyzicke to je 3 modul ktere každej modul zpracovava 2 procesy,takže se jeví jako 6jadro,intel ma navrch na vykonu na jednom jadru,podle mě tu grafiku uživí v poho ten pentium ale do budoucna už ne