» Poradna » Windows (a jiné OS)

Funny collection

Po spuštění Internetu se mě otevře místo Seznam cz tak Funny Collection Zkoušel jsem to odstranit pomocí SpyHunter ale pořád to tam mám.Poraďte mi prosím jak se toho zbavit.Děkuji

Odpovědi na otázku

OS je napaden exploity.Co s tím?Odpoj OS ihned od sítě.Vytvořil admin kompletní zálohu OS?A/ ANO:Obnov bezvadný stav OS ze zálohy.B/ NE:1) Prostuduj si z čistého OS:http://forum.zive.cz/viewtopic.php2) Polož dotaz do sekcehttp://forum.zive.cz/forum-927/Viry-a-bezpecno... 3) Vyčisti OS od exploitů dle rad odborníků.4) Po vyčištění OS prostuduj FAQ -> bezpečné způsoby připojení k internetu a základní zásady bezpečného pohybu v nebezpečných veřejných sítích:https://mople71.cz/faq/adv.html5) Dodržuj.

Zkus třeba tohle:klepni PRAVÝM myšítkem na ikonu IE dole na liště a poté v tom malým okýnku, co se otevře, znova pravým na odkaz Internet Explorer a vyber Vlastnosti. Podívej se, jestli na konci cesty ke spouštěcímu souboru (typicky: "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe") není nějaký parametr, např. ... \iexplore.exe" /funnycollection.comPokud tam parametr je, vymaž ho. A zatím nepouštěj IE.Pak jdi do nabídky Start - Všechny programy, najdi zas ikonu IE, zas pravým tlačítkem Vlastnosti a opět zkontroluj, jestli na konci cesty za iexplore.exe není parametr.Pak se podívej do Ovládacích panelů - Programy a funkce, jestli tam není nějakej zápis o instalaci sajrajtu, kterej si fakt sám dobrovolně neinstaloval. Pokud ano, odinstaluj jej.Taky by bylo fajn vymazat obsah historie prohlížeče. Já to dělám pomocí CCleaneru, kterým mnozí místní odborníci opovrhují. Ale protože se nevrtám v nastavení CC, nikdy mi to OS neshodilo.Po tom všem bych se ještě podíval do Možností internetu v IE, na záložku Obecné, jestli tam náhodou není Funny collection nastavena jako domovská stránka po otevření prohlížeče.

Nic nepomáhá je to tam pořád

Tak jedině projet antivirem a následně něčím jako Adw cleaner (nebo jak se to píše).