» Poradna » Windows (a jiné OS)

Funguje licence W10 32bit pro 64bit?

Ahoj, mám na počítači Windows 10 Pro Insider Preview 32 bit a upgradoval jsem z 4GB RAM na 8GB. Když budu nyní chtít nainstalovat W10 64bit, provede se normálně instalace bez sériového čísla, nebo změna 32bit -> 64bit znamená i změnu licence?Pokud to nejde, tak abych dostal W10 64bit zdarma, budu muset nainstalovat W8 64bit, zapnout lupu nebo podobnou funkci, upgradovat ho a pak udělat nejlépe ještě čistou instalaci?Díky

Odpovědi na otázku

Malo by to ist z 32 na 64. A myslim, ze je to aj legalne z pohladu MS.

Ano jde, licence je vázána pouze na verzi Home nebo Pro. 32/64bit je jedno, stejně jako jazyk.

Ano, stejne jako u Visty, 7, 8/8.1 je i u Win 10 z pohledu licence uplne jedno, zda nainstalujete 64b nebo 32b variantu.

Ano. Na serveru licencí je zapsán Win 10 x32. Pro přeregistraci je třeba se vrátit do bodu, kdy byla registrována licence. Nainstalovat W7, W8 x64, zadat uvedenou licenci podle licenčního COA štítku. Poté provést upgrade na Win 10 x64. Ugrade pomocí DVD, Flash, internetu.Licence je přepsána a eventuální přeinstalace na daném PC již její zadání nevyžaduje. Píše "Systém Windows je aktivován".