FullHD monitor ke starému PC

Ahoj, mám ještě starý 4:3 (1280x1024) LCD monitor, který bych rád vyměnil za nějaký FullHD 23". Chci se vás zeptat, jestli to vůbec má cenu nebo spíš, jestli moje stará grafická karta "rozběhá" velké rozlišení a nebude se nic sekat. Monitor by sloužil na filmy a videa na YT. Občas hraju starší hry.MSI MS-7309 v1.0AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.5GHz3GB DDR2 667MHzPNY GeForce 9600GT 512MBFortron 400WDěkuju za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Z pohledu prace ve Windows, kancelarskych programech, prohlizeni internetu, prehravani videa apod. je to OK a nic se sekat nebude.Na hry, pripadne jine narocne 3D zalezitosti, ta sestava v tomto rozliseni samozrejme nema vykon a "sekani" by nastalo preukrutne. Ale o to Vam snad nejde, ne?

a jde ti o větší monitor nebo přímo o FHD rozlišení? V tomto případě by totiž mohlo mít smysl použít na monitoru rozlišení 1600x900. Ono totiž hlavně ty 3GB RAM jsou dneska fakt málo i na kancl stroj, natož pak na hry.

O náročné 3D aplikace a hry samozřejmě nejde, jen starší hry (L4D2,CS:GO, COD4 atd.). Jinak monitor si vybírám k vůli velikosti a rovnou počítám s FHD. Co se týče 3GB RAM, tak bych mohl dokoupit a mít třeba 8GB, ale proč bych to dělal, když mám DDR2 a navíc jsou drahé :)

To nejsou starsi hry. A ta GK na ne ve FullHD rozhodne nema. Takze presne nejhorsi scenar, ktery jsme mohli ocekavat. :o(

Nejsou tak staré, ale nejnovější taky nejsou. Rozhodně jsou nenáročné (na 1280x1024) a navíc samozřejmě bych je nehrál ve FHD, protože by to grafika v tomto rozlišení nedala ani náhodou.

Tak potom je cely tenhle dotaz uplne zbytecny. :o)

hlavně bacha, aby ta nová třiadvacítka neměla míň řádků jak ten starší lcd aby ses pak nedivil, žes koupil novej displej, ale vidíš tam toho míň (narážím samozřejmě hlavně na to, jak tam někdo zmiňoval těch 900 řádků... přijít o 124 řádků už je docela dost )

Pozri si špecifikáciu karty - video pamäť je malá. Jej výpočetný výkon 312 GFLOPS a to musia pracovať súčasne všetky jadrá. Táto karta ti ani omylpom nedá full HD teda 1920x1080. Ona to totiž ani nemá v nastaveniach.Tu si prečítaj http://pcworld.cz/hardware/nvidia-geforce-9...

I mnohem(!) starsi karty bez problemu zvladaji FHD rozliseni. Vykon, tedy napr. pouzitelnost ve hrach, to uz je uplne jina kapitola.Co prosim presne nema ta karta podle Vas v nastavenich?