» Poradna » Programy

Free antivir pro firemní PC s WXP

Sháním free antivir pro historický pc s WindowsXP. Je to pro OSVČ, který si teď nemůže dovolit investovat do čehokoli. Navíc jeho znalosti jsou takové, že když se náhodou přesune ikona na ploše, tak má problém a já tím pádem také. Neumí anglicky, takže v okamžiku, kdy mu vyskočí nějaký nápis, tak podle momentální nálady buď to odklepne, nebo volá.Většina free antivirů je pouze pro domácí použití. Navíc počítač nemá zrovna rezervu výkonu.Poradíte?

Odpovědi na otázku

možná avira, ale nevim ted, jestli pojede na xp zkus.

Jediné free co najdeš a můžeš používat jsou produkty firmy comodo(aspoň to tak bývalo),ale ty budeš mít jiný problém.Prakticky všichni výrobci softů již s XP nepočítají tak není podpora a po instalaci ti to v pc nadělá zřejmě pěknou paseku.Navíc počítač nemá zrovna rezervu výkonu-a to znamená co?Comodo internet security provozuji pod win 10(64bit) na tomhle-http://www.hpmarket.cz/productOpt.aspa nějak si nemůžu stěžovat.

Chybka se vloudila-32bit.

K čemu to PC používá? Pokud nepotřebuje Internet, nepotřebuje antivir. Pokud používá email, je riziko tak velké, že by to asi neměl používat k přístupu do banky, i kdyby tam antivirus měl. Takže uvážit, k čemu to PC vlastně je.

Používá email, banku, EET, účetnictví a objednávkové systémy velkoobchodů. Prostě to má na fšecko Proto se sháním po antiviru.

To je jako v rybářské síti plné děr zalátat jedno oko a tvářit se, že to je OK. Je- li to opravdu důležité a člověk se chce opravdu bránic v rámci svých možností, tak opravdu nelze používat Win XP. Kromě toho dost služeb a webů ho už odstřihlo.

PS: A jeli to PC opravdu nějaké staré, tak je dost možné, že nahrání nějakého molochu, který by měl ochranu v reálném čase (a ne jen po spuštění testu), udělá z toho PC nepoužitelnou herku.

Teď je tam NOD32 a stíhá. Je tam jednojádro na úrovni AMD Athlon 3500+.

Má to na fšechno, je OSVČ bez peněz a má znalosti jak píšeš nahoře... to ho rozmrazili?

V podstatě ano. Důchodce, kterého ožulil zahraniční partner po 10 letech spolupráce. Peníze jsou v zahraničí, dluhy tady. Jako OSVČ ručí svým celým majetkem. Soudí se v zahraničí, další náklady.

Jak píšu, kombinaci email - banka bych si ve WXP nerisknul (antivir to nezachrání - větší problém je malware).https://www.importpc.cz/repasovane-pocitace/fujit...

Upřímně, pokud si jako OSVČ nevydělá na notebook s W10, tak by se na to podnikání měl vykašlat a nechat se zaměstnat, vydělá si určitě víc :) WinXP je bezmála 20 let starý OS, což je v oboru počítačů totální, ale opravdu totální anachronismus. WinXP už většina vývojářů hodila přes palubu, je prolezlý chybami a žádný antivir to nevyřeší. K čemu mu bude ochrana před viry, když samotný OS je diravy jak cedník :) Tohle žádné smysluplné řešení nemá a takový počítač se vůbec nehodí k používání ve spojení s internetem.

Taky si myslím, podle popisu to snad ani nemůže myslet vážně. Zřejmě neschopný člověk snad ani nemůže podnikat. A na dávno profláknutém OS ani lajk nic neudělá, zvlášť, když ničemu nerozumí. Co to asi může být za podnikání...nevydělává, nic neumí, no pozdrav pánbůh.

Podniká 25 let, podrazil ho zahraniční partner po desetileté spolupráci. Partner je vysmátý, jemu zbyly dluhy. Realita rizik podnikání. Vůbec bych netvrdil, že je neschopný.

Tak v tom případě ať raději na internet neleze, nebo zas někde někomu naletí.

Bohužel ho obral jeho dlouholetý přítel, se kterým se znali 35 let. Já se mu prostě snažím pomoct, když spadl do srabu.

To je sice hezký, ale pokud není schopen vydělat si doslova pár tisíc na nějaký noťas, ať nepodniká.

Když pomineme jak byl/je schopný v podnikání, těžko uvěřit, že od čtyřicítky (+/-) kdy začínal, doteď nezvládl základy angličtiny, ani základy práce s počítačem. Pokud tedy celou dobu nezajišťoval jen např. zemní a výkopové práce.

Solidne vybaveny znackovy stolni repas s licenci na Win7 se da koupit do 3000 Kc. Pokud nema ani na tohle, at se na podnikani radeji vykasle uplne.

Asi tak, jako zaměstnanec si vydělá víc :)

Žádný antivir nelze na tento prehistorický systém nainstalovat, protože pro něj již 4 a půl roku neexistuje podpora. Pokud se má takový PC používat na práci, nedejbože na účto, EET, bankovnictví a tak, tak je nepoužitelné. Čili vyhodit do popelnice a buď investovat 10 000 do ntb nebo alespoň 3000 do repasu.

Antivir nemá s podporou OS nic společného. Bezpečnostní rizika WXP jsou momentálně menší, než s W10. Stačí se podívat na statistiku posledního velkého napadení počítačů virem. Převažovaly W10, přestože jich bylo méně, než W7. Napadených WXP bylo zcela minimální množství. Je to prostě tím, že se nové humusy píšou na W10 a na WXP už programátoři kálí.Z testovacích důvodů mám za firewallem počítač s WXP SP2, každý den se na něm prokliká pár běžných stránek a je stále v pohodě. Sám jsem tím překvapený, ale je tomu tak.

"Bezpečnostní rizika WXP jsou momentálně menší, než s W10. Stačí se podívat na statistiku posledního velkého napadení počítačů virem." ... zdroj?

To bych neřekl, těch WinXP bylo napadaných málo, protože jich prostě už málo je :)

Alespon mu nastav bezpecne DNS, to zastavi zhruba 5% malware.https://i.postimg.cc/fW5V7mRv/capture-10212018... Pak vypni WSH, to zablokuje dalsich ~50% malware. Dej Disable:http://www.symantec.com/avcenter/noscript.exe

DNS: 156.154.70.2 - 156.154.71.2 - https://www.security.neustar/dns-services/recursive-dns

Avast ještě půl rok zpátky XP SP3 podporoval, tak bych ho možná zkusil.

Avast je placený. To už by vyšel lépe vyzkoušený NOD32.

Avast je i ve free verzi, stejně jako AVG. Nedá to moc práce na Google zjistit co funguj na WIN XP, měl jsem to dřív, než si sepsal svůj dotaz. https://www.avast.com/cs-cz/windows-xp-antivirus

Avast i AVG je pro firmy vždy placený. Free je jen pro domácnosti.

Tak bohužel, opravdu jejich verze není free pro komerční použití fyzickou osobou.

Dobrý den,Já osobně na svém PC s WinXP mám nainstalován avast Free antivirus, ale myslím, že ten je jenom pro nekomerční účely, tak že doma na svém počítači to mít můžu, ale jako podnikatel bych si musel zaplatit licenci na Avast pro. Nejnovější verzi programu avast jsem nedávno instaloval jednomu kamarádovi a nainstalovat to šlo aktualizace databáze a programu to pak taky stahovalo.https://www.avast.com/cs-cz/download-thank-you.phphttps://www.avast.com/cs-cz/download-softwareFungovat by také mohl COMODO internet security nebo COMODO antivirus. Ale jak již bylo napsáno problém bude s licencí těchto řešení, které většinou nesmějí být zdarma užívany pro komerční účely.Avast a COMODO mám ověřené, že tam zatím skutečně fungují.Pokud na tom počítači potřebuje provozovat jenom věci přes internet tak bych tam dal linux a ten by se jenom spustil a na něm by si otevřel internetový prohlížeč a v tom už pracovat umí.A pokud potřebuje software který který je pod linuxem obtížně provozovatelný tak bych tam dal dual BOOT linuxu a WXP.Ono s těma virama malwerem a podobnou havětí to zase neni tak horký jak se o tom mluví. Problém je spíše v tom, že proto něni skoro žádnej prohlížeč kterej by pro tenhle systém byl vyvýjenej. Tak že časem se prostě jednoduše nenačtou některé stránky protože je ten prohlížeč nebude umět nebo programátoři to nějak přímo naprogramují tak aby se stránka neotevřela na poslední verzi prohlížeče pro tento systém. Viry, malware a bezpečnostní díry jsou spíše marketingovej tach jak lidi postrašit aby investovali do novýho HW a SW

Bohužel COMODO je pro firmy placený. AVIRA Free je též pouze pro osobní použití. Microsoftí antivir, který byl pro malé firmy free, už také není k dispozici pro WXP.

Ano vím. Bohužel ty licence jsou velkou překážkou a obávám se že antivir který bude podporovat tento systém a zároveň bude pro komerční účely zdarma asi už žádnej nenajdeme.Vlastně ani nevím jestli nějaký antivir je zdarma třeba pro windows 7 kromě toho od microsoftu?

Pro firmy? Také neznám.

Linux

To bych mu nejraději nainstaloval, ale má tam 2 programy, které asi pod Linuxem chodit nebudou. Jeden z nich je EET, druhý účetnictví.

1.Zkusit, najít, jestli pro ty programy, není alternativa pro Linux.2.zkusit je spustit přes Wine3.mít WinXp ve virtuálním stroji(VirtualBox)4.dual boot, kdy na počítači bude nainstalován Linux a Windows. Windows by se pak používal jen bez připojení k internetu. 5.Hledat online alternativu, kdy je jedno, jaký má člověk OS. To už ale sotva bude zadarmo. Ale jak už tu bylo psáno, kdo chce podnikat, musí mít na to peníze...

EET musí mít konektivitu, takže bohužel.

I do toho Virtualboxu se dá dostat internet a docela pěkně to zadzdít pomocí iptables. Pak by to mohlo být v cajku.

To všechno sice jde, ale kolik to bude hodin pokusování, následných dotazů a učení zákazníka s novým prostředím. Obávám se, že to hravě trumfne cenu dostačujícího repasu se zárukou a licencí MS.

Děkuji, o něm slyším poprvé. Vyžaduje bohužel ruční skenování, neumí to automaticky.Pro BFU nevhodné.

Na tom PC bych možná provedl úpravu registru "POS Ready 2009". Pak ty XP budou i dnes dostávat bezpečnostní aktualizace.https://www.instaluj.cz/magazin/jak-ziskat-bezpec...