» Poradna » Mobily

Fotky z xiaomi do PC

dobrý den.nemůžu přijít na to jak dostat fotky (video) z mobilu xiaomi do mého PC.po připojení přes USB se jen začne nabíjet a v PC se ani neobjeví jako další úložiště.poradí někdo?děkuji.

Odpovědi na otázku

V telefonu by ti měla vyskočit možnost zvolit připojení jako úložiště nebo tak něco :)

To už dávno není pravda ... Dnes přes MTP a jako "přenosné zařízení" v Exploreru.

Nemáš pravdu, je to podle výrobce (asi). Sony Xperia Z1 Compact (Android 5.1) rovnou vidím soubory v Exploreru, nVidia Shield Tablet K1 (Android 7.0) naběhne nabíjení a můžu volit mezi nabíjením, přenosem souborů, přenosem fotek (PTP) a režimem MIDI. S obdobnou volbou jsem se setkal i třeba u některých founů Lenovo.

ale přenos souborů jde myslím vždy přes MTP, protože Mass Storage to nepodporuje už někdy od verze Jelly Bean.U Lenova myslím taky byla minimálně napoprvé volba přenos souborů / nabíjení, ale pak si to asi telefon pamatoval, protože po připojení k PC už hlásil, že je v režimu přenosu souborů.

Ale, nevím jaké Ty máš zkušenosti, ale kolegovi občas nahrávám hudbu do jeho Lenova A6000, ale bohužel si nepamatuje poslední režim. Pokaždé to musím přepnout. Hledl jsem to i v nastavení, ale nic. Vždycky z toho teču, protože u mojí Z1 Compact je to automaticky.

Tak to asi bude kus od kusu Tohle byl tablet s androidem 6.0 a fakt si to pamatuje. Zobrazí to hlášení:USB na přenos souborůKlepnutím zobrazíte další možnostiFunguje to úplně stejně na více PC, takže to zjevně nesouvisí s nastavením PC, ale Androidu.

V jednadvacátém století přes kabel? Zkrátka si nastav synchronizaci přes Google Photos a problém vyřešen, fotky máš na webu. Anebo, pokud nechceš cloudové řešení, tak já třeba požívám SweetHome!, https://play.google.com/store/apps/details kdy po připojení na "domácí" wifi se všechny nové fotky uloží na počítač nebo na NAS. Přijdeš domů a neš si sundáš boty, všechno je automaticky uloženo ve správných složkách. Kabel :D :D :D

Telefon by se po připojení měl dotázat, zda chceš jen nabíjet, nebo přenášet soubory (MTP). Pokud se neptá, mrkni do horní lišty, kde máš oznámení - nevím, jak to má MIUI - zda se tam neobjevila nějaká nová ikonka. Možná je tam rozbalovací menu, kde se to přepne.

Mám xiaomi a funguje to přesně tak, jak je popsáno. Přenos souborů se musí povolit po stažení horní lišty po připojení telefonu k PC.

Zachránil jste mě! Moc děkuji, opravdu jste mi pomohl!

Taky jsem s tím bojoval . Ale našel jsem: když jsem stáhnul tu horní lištu, tak je tam pod tím několik odstavců a úplně dole je Systém. A tam se musí v nastavení zvolit USB přenos souborů (přepínač) . Potom to začlo fungovat a na PC se soubory zviditelní. Je tam i volba, kdo ovládá USB. Chtěl jsem dát PC, ale to nešlo přepnout.

Potvrzuji, postup plně funguje na Xiaomi 6

Děkuji za radu. Funguje to i u Xiaomi Redmi Note 7.

Je to asi napsáno pro technicky zdatné, co to prosím zna mená stáhnout lištu? Není někde odkaz na to, jak to přesně udělat? Mně z Note 3 též nejdou fotky stahnout.. Díky

Po pripojeni telefonu sa pozri do Device manageru, ci tam nevidis nejake nezname zariadenie. Nedal si nam ani model telefonu, ani verziu OS, ani OS ktory mas v PC, takze tazko radit. Mimochodom otazky ohladne Xiaomi je dobre smerovat na ceskoslovensku komunitu na www.miuios.cz

Na hoře na liště máte napsáno nabíjení když to stisknete máte tam nabídku dáte tam co potřebujete ve vašem případu přesun fotek.

Nejdou stahovat fotky z mobilu Xiaomi redmi note 5 do mého PC.