Foťák fotí hůř, než mobil - proč?

Zjistil jsem, že můj digitální fotoaparát fotí hůř, než můj dotykový telefon a já bych chtěl vědět proč. Tady je ukázka... Snad mi někdo, kdo se vyzná ve fotografování poradí. http://vool.cz/2d9ll

Odpovědi na otázku

Na posouzení jsou třeba originální soubory .jpg z obou zařízení. To, že je levý obrázek na nějaké zmenšenině pro web méně ostrý, může mít 1000 příčin. Jo, klidně může být (za určitých okolností) obrázek z mobilu lepší než z kompaktu.Fotky z moderních mobilů JSOU prostě lepší než ze starších kompaktů.

Možná to bude tím, že fotoaparát je starší, jinak nastavený, mobil má více MPx apod. je hodně důvodů.. Ale celkově nevidím moc v této otázce smysl.. I kdyby měly oba foťáky dejme tomu 12 Mpx tak pořád to je jako bys porovnával proč světlá houska chutná jinak než tmavá.. Protože je udělaná z jiných "materiálů"..

Foťák (mohls aspoň napsat typ - podle fotky toho moc nepoznám) má 24x zoom, zatímco mobil má širokoúhlý fix focus.Nevím jaký je rozdíl ve stáří obou přístrojů, ale starší foťák může za horšího osvětlení a horších parametrů objektivu dát horší výstup. Protože do telefonu se přes tu jednoduchou čočku dostane víc světla než do foťáku, takže může dát nižší ISO než foťák a teoreticky tak mít méně šumu ve fotce.Ale netuším, jaké jsi měl nastavení ISO, času a clony a taky by to chtělo mít nezmenšené a neupravené JPG z obou přístrojů.

Těžko říct, když neznáme parametry ani foťáku ani mobilu Navíc by to chtělo originální soubor, protože fotky z mého mobilu vypadají taky téměř stejně jak z fotáku do chvíle než je začnu zvětšovat

Mobil má velkou hloubku ostrosti, u foťáku záleží jakou máš nastavenou clonu. Je možné, že při horším světle automatika nastavila malou clonu aby bylo míň šumu, proto to není celé ostré a není jasné na který bod jsi ostřil. Zkus zvýšit clonu manuálně, pohrát si s tím

Z těch zmenšených obrázků toho moc nepoznáme...Ale všiml jsem si, že obrázek z foťáku je rozmazaný, na obou stranách (i když uprostřed to taky není žádná sláva) - takže můj tip je špatný objektiv. Ono vůbec 24x zoom při takové velikosti objektivu bude vždycky jen lákadlo pro neznalé.Podle všeho je to Olympus SZ-15, žádná sláva.

Tak ne, je to SZ-16, jen pro upřesnění.

http://www.digimanie.cz/kapesni-ultrazoomy-olympu... - žádná sláva, plná automatika, atd...