Formátování starého disku

Dobrý den mám problém ze starého počítače jsem si vzal disk a nemohu ho naformátovat vždy to napíše: systém windows nemůže tuto jednotku naformátovat

Odpovědi na otázku

Když nemůže systém Windows, pomůže GParted

Ak je vadny, nepomoze mu uz nic

První věc. Zkontrolujte zda vůbec OS připojil disk. Obrázky naleznete zde: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/944248 (a taky popis). Nevím jaké widle máte, ale v zásadě je to podobné. Takže: "Ovládací panely" "Nástroje pro správu" "Správa počítače" "Uložiště" "Správa disků". Ten disk by tam měl být vidět. A taky jeho rozdělení, tedy v případě, že existuje. Pak na něj klikněte pravým tlačítkem a ... Můžete se bavit. Další viz google.

osobně bych nejdřív nabootoval např. Hitachi Drive Fitness Testhttps://www.slunecnice.cz/sw/hitachi-drive-fitness-... a disku udělal diagnostiku, zda už prostě není vadný. Pokud podle testu žádný problém nebude, tak bych nabootoval Gparted Live:http://gparted.org/livecd.phpa tam si hezky naklikáním odstranil všechny oddíly, zapsal novou tabulku disku, vyrobil oddíl nový a naformátoval.Gparted si poradí v mnoha případech, kdy Windows má problém.

Super, hitachi. Akurat jeden kriesim: https://postimg.org/image/cwh223tof/ Mmt bezi dd (v Parted magic je "erase disk")

tomu softu je značka HDD putna, používal jsem to jak na Seagate tak na WD

Též program od WD Data Lifeguard Diagnostic umí disky všech výrobců.

Erase/dd padlo z 20 MB/s na 20 kB/s a potom kernel panic po 6h. Takze disk ozaj KO a Gparted ani ho nechce nacitat (scanning niekolko minut a nic). Som zvedavy ci win z ineho HDD nabehne pod 5 minut (ak je druhy HDD vadny, nabiehavanie Win je ukrutne pomale). Probem je v tom ze ista skupina spoluobcanov sa k majetku nevie spravat a tak ma ten HDD tolko premapovanych az tomu nemozem uverit (a ine chyby na HW)

No dal jsem diagnostiku přes WD Lifeguard a status ma PASS tak nevím co dál

Ten SW sa zasekol na detekcii primary slave u P35 dosky. U i845 ide dobre

Nelze ani disk odstranit pomocí příkazového řádku(spustit jako správce) příkazem "Clean"..??? .. a poté provést další známé příkazy..???