» Poradna » Windows (a jiné OS)

Formátování čísel v hromadné korespondenci v Office 2016

Mám problém s formátováním čísel v hromadné korespondenci. V minulých verzích office se používalo otevření XLS souboru pomocí formátu "Sešity MS Excel pomocí rozhraní DDE (*.xls) ". Ve verzi Office 2016 však toto nefunguje, hlásí chybu a v nápovědě jsem našel, že Office 2016 DDE nepodporuje. Nemáte s tím někdo zkušenost? V Excelu mám ve zdroji např. číslo 87,48 a v hromadné korespondenci se mi zobrazí 87,4800000004Děkuji.

Odpovědi na otázku

V Excelu obalit čísla do funkce HODNOTA.NA.TEXT https://support.office.com/cs-cz/article/Funkce-HODN... Takže pro číslo s dvěma desetinnými čísly (vždy - 2 ->2,00) bude formát "0,00" (i s uvozovkami).Nejlépe si vytvořit další list, kde budou hodnoty převedené na text. Aby nedošlo k rozstřelení vzorců pro výpočet.Možná jde nastavit formát čísel přímo ve Wordu, ale v hromadných korespondencích se tolik nevyznám.

Nastavit jde, chce to jenom chvíli hledat, u W 2007 je to nápovědě "vložení a formátování kódu polí", u 2016 to bude podobně. Prostě klasika, " když selže všechno podívej se na návod".Problém je, že návody píší IT odborníci bez spolupráce s pokročilými uživateli. To co je pro jedny banalita, může těm druhým ušetřit fůru práce a starostí. To je klasicky i problém OO a LO. Programátor se zabývá o makra a spol, uživatel chce pár kliknutí.

Nakonec to táta udělal na jiném PC. A je zvláštní, že na jeho PC to nešlo, ale na mém ano. Máme stejnou verzi Office, takže opravdu nevím, proč to nešlo.

Oblíbená hra Microsoftu, když upraví v rámci aktualizace nějakou DLL knihovnu a přestane něco fungovat v MSO, databázích a podobně využívajících makra, kde jsou využity některé funkce. Proto taky ve slušných podnicích mají zakázanou automatickou aktualizaci už od doby XP, a povolí ji až po ověření, že všechno funguje.

Mockrát děkuji