Flashka je chráněna proti přepsání.

Ahoj (či dobrý den), když dám svoji flashku do počítače, otevře se mi standartní nabídka, v ní si zvolím "otevřít složku a zobrazit soubory" a otevře se mi složka.Problém nastává tehdy, když chci na flashku dát nějaký soubor, v tomto případě mi vyskočí okno že "disketa je chráněna proti přepsání. Odstraňte ochranu nebo použijte jinou disketu". Jak odstraním ochranu?Nebo co jiného s tím mám dělat? Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Co to je za flešku? Není zboku nějaký přepínač? Pokud ne, naformátuj ji.

Nevím,co to je za značku ani nic, protože mi ji strýc přinesl z práce, takže je polepená reklamou.......Žádný přepínač jsem nenašel, dríve normálně fungovala.Když dám formátovat, také mi to napíše že disk je chráněn proti přepsání....

Asi bude šifrovaná napr. pomocou nástroja BitLocker (súčasť Windowsu od verzie Pro a vyššie). Nie som si istý, ale myslím že šifrovanie sa dá vypnúť iba na PC, na ktorom bolo šifrovanie pre daný disk zapnuté.

Ano, něco takvého se mi zobrazuje v možnostech.Používal jsem ji mezi notasem a pc, v pc mám možnost zapnout bitlocker , ale v noteooku už se mi zapnutí/vypnutí bitlocker nezobrazuje.Mám ho zkusit zapnout v pc?

Zkusil jsem ho zapnout v pc ale také mi napíše že flashka je chráněna proti přepsání.....

Odesla - nedavno jsem takovou reklamoval. Cist slo, zapisovat ani format nesel.

A ze začátku ti fungovala? Mě jo.....

No prostě klasická reklamní flashka. Je zcela normální, že na těchto flashkách nastavuje v řadiči "read-only". Sice to jde přenastavit zpět, ale to bude nejspíše nad tvoje schopnosti (resp. rada zní: použij google)

Ok,díky za radu....

myslim si, že je rozbitá .. zkus si pořídit hub rozbočovač, nebo jinou flešku .. připadně pořiď xbox one, existuje pro něj aplikačka na opravu flešek a obnovení do továrního nastavení, já takhle přes xbox opravuju flešky známejm pořád, dalo by se říct že mě to živý

No, takhle - kvůli flashce zadara nebudu kupovat xone ale díky za radu