» Poradna » Programy

Firefox Youtube bufferuje na disk?

Zdravím.Nedávno jsem si koupil ssd disk a rád bych, aby zůstal co nejdéle možno živý, tedy abych na něj zapisoval minimum, takže základní dva zapisovače - swap a cache firefoxu mám na ram disku.Tak nějak jsem se domníval, že když si pustím youtube, tak se to video ukládá do ram nebo do cache firefoxu, ale očividně ne. Když jsem si pustil ssdlive, tak jsem tam měl nějakou hodnotu a po cca dvou hodinách 720p youtube videí jsem ssdlive pustil znova a zjistil, že hodnota dnešních zápisů je o 7GB vyšší. Jinak jsem na systému vůbec nijak nepracoval.Ví tedy někdo něco o nějakém triku, který by mi pomohl, aby se při sledování youtube zbytečně nezapisovalo na disk? Portable verze prohlížečů jsem zkusil a výsledek byl stejný. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ty videa se myslím stahují do temp adresářů tak je musíš přemístit jinam

A to je právě ten problém:a) všude na netu se píše "nešahat na temp, určitě se něco zvencne"b) když dám hledat soubory podle změn za dnešek - nenajde se nic, nebo pouze malé x kb soubory.

Já je mám přemístěné už půl roku taky kvůli ssd a zatím nebyl žádný problém. Pustil jsem si video na youtube a v temp se vytvořil soubor a ten se pořád zvětšoval takže to tak je

SSD máte záručené a tuto dobu určitě vydrží. A rozhodně mu nějaká YT videa na životnosti moc neuberou. To si dřív pořídíte větší a lepší.

mas na ramdisku i %temp% a dalsi?Resp. podivej se (process monitor, process explorer, handles) kdo a kam zapisuje. Treba to nedela FF, ale flash plugin (deje se i pri HTML5 pristupu na youtube?).MP

Nemate to SSD nahodou kvuli tomu, aby se prace s PC zrychlila? Ano, kdyz ho v podstate nebudete pouzivat, vydrzi vicemene vecne, ale nic rychlejsi nebude. Mozna je lepsi uzivat si toho zrychleni a pocitat s tim, ze disk nekdy "za deset let" odejde, co rikate? ;o)