» Poradna » Programy

Firefox 57 (56) panely pod adresním řádkem.

Dobrý den.Táži se znovu protože můj dotaz zapadl v předchozí komunikaci.Mám dotaz, zda jdou přesunout panely dolů, používal jsem Classic theme restorer a měl jsem léta panely dole. Nějak si nemohu zvyknout.Děkuji.

Odpovědi na otázku

bezne uz asi ne, Classic theme restorer od verze 57 nefunguje

Když si už druhý den nemůžeš nějak zvyknout, proč se nevrátíš k verzi 56?

Já se právě vrátil k 56, ale kdybych věděl ja v technických informacích dostat panely pod adresní řádek tak přejdu na v.57.

Nezkoušel jsem, protože mi taby vyhovují nahoře, ale tady je nějaké video, podle kterého by to mohlo jít:https://www.youtube.com/watchPokud to budeš zkoušet, napiš sem výsledek, třeba to bude zajímat ještě někoho.

Bohužel chybí mi tam složka CHROME takže nic.

No a? Tak ji vytvoř. Je to tak jasně napsané (vytvořte adresář "chrome", pokud neexistuje, pak ho otevřete). To samé platí pro userChrome.css. Stačí vytvořit nový textový dokument .txt a přejmenovat ho na userChrome.css. Po otevření do něj jen nakopíruj, co je pod videem.Mimochodem, zkoušel jsem to a funguje to:https://goo.gl/v4UXa5

Ano funguje to.Děkuji.

Nešlo by to vysvětlit nějak pro ne tak zdatné uživatele? Jak to provést. Taky jsem měla panely dole a ráda bych zase měla, ale to video je pro mě k nepochopení. Nebo pokud znáte nějaký podobný doplněk kompatibilní s novou verzí ideálně v češtině. Moc vám děkuji

Najdi v PC tuto složku:c:\Users\***X***\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\******.default-*************\***X*** = tvůj profil ve Windows, bude tam tedy třeba "Petra" nebo kdo ví co tam máš.******.default-************* = opět tvůj profil, tentokrát pro Firefox, budou tam nějaká čísla a znaky. Např. "2zdzzu7l.default-1893243497754".Stáhni toto:https://goo.gl/v4UXa5 (odkaz na uloz.to, přímo sem dát nejde, protože se vždy rozpadne)Je v tom složka "Chrome" se souborem "userChrome.css", který obsahuje to, co je ve videu. Tuto složku stačí nakopírovat do již nalezené složky s tvým profilem pro Firefox.Při příštím startu Firefoxu by měly být dole. Pro návrat zpátky, stačí složku "Chrome" zase smazat nebo přejmenovat (třeba na "_Chrome").

Prohazuje to lištu záložek a záložky stránek, což je debilina.... sestupně je normální adresní řádek nahoře záložky stránek a lišta založek... takže je ptřeba prohodit založky tsránek a adrsí řádek.Proč ty hovada to vždy a opět a opět dají zase zpět a s obtížností to přehodit... to ti mladí programátoři jsou fakt taková lemra?!!!

Něco málo tweaků od tvůrce CTR je tadyhttps://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx/is...

Sice mírně OT, ale docela si říkám, zda je milovníků starého Firefox GUI tak málo, nebo zda se Mozilla snaží být za každou cenu progresivní (podobně jako Microsoft) a jejich hlasy ignoruje.V tom druhém případě by tak časem snadno mohl vzniknout nějaký fork zahrnující starý UI layout s aktuálním jádrem.

Starý Firefox mal možnosť volby kde chcem, aby boli panely umiestnene. Nechapem preco ignoruju prianie uzivatelov.

Ještě takový doplňující dotaz, nevíte, jak navíc ještě přesunout u nového Firefoxu 57 Lištu záložek pod adresní řádek? Díky moc za rady.

Zkus toto:https://www.ulozto.cz/!zJBnuvSNvaxz/userchrome-rar

Hezké, pomohlo to, až na to, že když zvolím světlý anebo defaultní vzhled, panely zůstávají začerněny. Nevíte, co s tím nebo co přepsat? Díky

Odstraň toto:.tabbrowser-tabs, #main-window[windowtype="navigator:browser"] { background-color: #201e1d !important;}

Je to poslední řádek.

Když se nechá zapnuté Záhlaví okna, tak je to funkční. Díky

Sice to pomohlo, ale tlačítka na maximalizaci, zmenšení a minimalizaci okna FF jsou napláclá v adresním řádku (sice na konci, kde mají být, ale měly by být výše)