» Poradna » Počítačové sítě

Facebook: Stalker Catcher

na facebooku sa rozmohol nejaky Stalker Catcher, aplikácia, ktorá by mala ukázať toho, kto si pozerá tvoj FB profil.
Vyzerá to ako kravina, takže určite sa neobetujem aby som zistil, kde je pes zakopaný.
Takže otázka je jednoduchá, prešiel si niekto celým procesom a zistil, kde je pes zakopaný?

Odpovědi na otázku

zakopaný pes je v tom, že to je píčovina a autor si dělá kozy.

súhlasim

.. ano,, je zbytečné se o tom bavit.. řekl bych, že tlačítko nelíbí se mi , a počet návštěvníků vašeho profilu bylo na facebooku nepoužito záměrně.. a nazdar ovečky,, všichni bratry jsme,, a jak se říká ve farmě zvířat,, ti co jsou si rovnější nám to počítaj a až to bude spočítaný, tak nám to napočítaj,, ale osobně si myslím, že se to posere mnohem dříve, takže z nějakých pyšných nadlidí bych řekl není třeba mít obavu.. netuší, že všechno je jinak..

Ahoj, nemusí to být picovina v principu to muze fungovat. Zjistit, kdo si prohlizi tvuj profil na FB z principu nejde, jedina moznost je mit povolenou aplikaci, kterou ale musi mit i clovek, ktery ti prohlizi profil. Tzn jestli chces nekoho smirovat, tak se musis pripravit na to, ze sam budes smirovan. Opakuji, je treba aby oba meli tu danou aplikaci nainstalovanou, pokud ji ja mit nebudu a ty jo, tak smolik, stejne me neuvidis (a ja tebe taky ne)...

JESTLI tohle stalker catcher opravdu dela nevim, v te skupine nejsem, nicmene v principu to jde ....

Vďaka za odpoveď,
takýto prístup ma už napadol a beriem, že to možné je, lenže ako FB aplikácia by musela vychádzať z FB API, v opačnom prípade je to samostatná aplikácia (či skôr exe súbor). No a ako som pred chvílou vygoogli, žiadnu takú funkciu FB API neponúka.

Chcel som len vedieť, či to niekto využíva/využíval a natrafil na nejaký háčik.

Facebook je jedna velka kravina jakoz i ostatni podobne site

a ty seš pěknej debil tak akorát.. tak to nepoužívej! a nemusíš na to nadávat! dík za pochopení xD

debil si tu spíš ty

Ne debil jsi skutečně ty - tady je diskuze o něčem jiném, takže si běž nafackovat za roh a už se tu neukazuj

Ano je to debil

.. tak se dohodněte,, kdo z Vás dvou je větší debil? .. a vůbec, nezdá se Vám, že jste poněkud odbočili od tématu?

MYSLIM ZE TY SES DEBYL

Deb (s Y)l, pochybuji o tvé inteligenci...

ynteligenci, ty debil

yntelygency, ty nebil debyl

Urcite to nejde. FB API takuto funkcionalitu neponuka.

jde jenom o to , ze ten clovek chce mit ve skupine co nejvice lidi a tak to udelal chytre

Urcite to ide. FBI takuto funkcionalitu ponuka.

Ano.. tohle přesně dělá.. dal jsem se do skupiny a jako další podmínka byla, abych překecal všechny lidi co znám, aby se také přidali ke skupině a k webu.. Takže pokud si to nepřidám, tak můžu čučet na profily a majtel profilu to neví...

Nejenže to nefunguje, ale jak někdo někde poukázal na jiných diskusích, jde o útok na soukromí uživatelů.. Domnívám se, že jde o krásný příklad kombinace phishingu v sociální síti s taháním důvěrných informací z důvěřivých uživatelů.

Důvody:
1) Stránka aplikace je vzorovou ukázkou sociálního inženýrství - vytáhne z vás všechny vaše kontakty a k tomu email v textové podobě (ve FB je veden jako obrázek, aby s ním nemohli pracovat roboti).
2) Následně vás odkáže na podvodnou stránku, která se tváří jako chyba aplikace a instaluje na pozadí škodlivý kód (přes iframe).
3) Navíc fungování aplikace nemůže odhalit stalkery, protože má pouze měřit počty návštěv na vašich stránkách (o chování uživatele to nic nevypovídá).
4) Facebook podobné sledování a vytěžování profilů zakazuje, takže i kdyby aplikace opravdu existovala (vážně o tom pochybuji), brzy ji zakáže. ... Zobrazit více... Zobrazit více
5) Lidé z IT nechť zameditují nad hardwarovou náročností takové aplikace Vy byste nechali na svém železe někoho pro jeho krásné oči počítat interakce mezi potenciálně stovkami tisíc uživatelů?

W.

"Následně vás odkáže na podvodnou stránku, která se tváří jako chyba aplikace a instaluje na pozadí škodlivý kód (přes iframe)"
máš ten odkaz?

Odkaz nemám, sám jsem "celou cestu" netestoval (moje FB kontakty si to nezaslouží ). V tomto bodě vycházím z jiných diskusí ohledně tohoto nového FB "fenoménu".

W.

To s ty miframe je na figu, ked debilny google zobrazuje obrazky, alebo teda stranky na ktorych je najdeny obrazok v iframe... nejde to vypat, alebo nejak prenastavit ?

STALKER CATCHER ODHALEN - podařilo se mi vypátrat odkud pochází kód aplikace. (facebookové aplikace fungují na principu hostování kódu na externích serverech pomocí canvas callback URL). Tentokrát je to již jednoznačný důkaz o podvodném jednání.

(na odkazy které následují pokud možno neklikejte, pouze tím podporujete autora)

Kód se nachází na serveru indiehry.cz na stránce http://indiehry.cz/stalkercatcher/... .

Zdrojový kód stránky se skládá z několika iframů (používá se pro vložení obsahu z jiných webových stránek) a tyto iframy zobrazují odkazy na

http://www.chinaptp.in/promote.php...
(autorovi to vydělává peníze díky tomu, že si to zobrazujete, aniž byste o tom věděli)

http://www.Trenz.pl/rc/...
(pravděpodobně na zvýšení návštěvnosti)

Jedná se o typickou metodu podvodných stránek se skrytým kódem.
Autorem je programátor, který se skrývá pod přezdívkou pejlando a jedná se o člověka který se spamováním a social engineeringem živí. Stačí trošku zagooglovat a najdete ho na spousty fórech, která se tímto zabývají.

Metoda kterou použil zde slouží k získání skupiny/stránky s velkým počtem uživatelů, kterou následně prodá a bude pravděpodobně použita na marketingové aktivity.

Zde najdete důkazy o jeho obchodu s facebook skupinami.
http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/search.php...

No a nakonec jedna citace autora ;).

"No black hat methods used.Group was grow from people stupidity:) BTW: its ok with facebook TOS"

vďaka za dôkazy.

Ta posledna veta, to ma pravdu

Good work! poslano dal... thx

toto

javascript:void%20InsSm('',%20'ctl02_1074_1029_ctl00_tbMessage')

konecne vznikla i skupina na facebooku kde citujou diskuze:

http://www.facebook.com/igor.maly...

HALUZ, DALSIA SKUPINA, KTORA SI TAKTO NENAPADNE POZBIERA UDAJE O LUDOCH... PCHEEE

No asi bych se posral smichy, kdyby zatim stal opet pejlando! :D

Facebook je hnoj maximalneho rangu. Povodna myslienka je v pici a stalo sa z toho podium pre kadejakych hackerov, soc. inzinierov a podobnych exotov, ktori si chcu profilovat svoje ego. Co odkaz, to trojan a podobne. Kadejaky analfabet v PC ke tam uz zaregistrovany a ten klikne na doslova kazdy odkaz. O chvilu budeme mat take DOS utoky, o akych sa nikomu doposial ani nesnivalo. Kvoli chujovinam typu FB.
A napiste si na FB- dnes idem srat o 15.24 a byt opustam o 15.58... ved nech cely svet vie.

"Email je hnoj maximalneho rangu. Povodna myslienka je v pici a stalo sa z toho podium pre kadejakych hackerov, soc. inzinierov a podobnych exotov, ktori si chcu profilovat svoje ego. Co odkaz, to trojan a podobne. Kadejaky analfabet v PC ke tam uz zaregistrovany a ten klikne na doslova kazdy odkaz. O chvilu budeme mat take DOS utoky, o akych sa nikomu doposial ani nesnivalo. Kvoli chujovinam typu email."

Obavam se, ze je to spis tvuj problem nez problem FB jako takoveho. Mam na FB 200+ "pratel" a prispevku o tom, kdo snida moc nectu. A kdyz, tak vetsinou obsahuji tip na nejaky dobry recept nebo kavarnu. A naopak: Pokud jsi obklopeny pitomci, tak je celkem jedno, jake medium v komunikaci s tebou pouziji.

(btw: zkus se zamyslet nad tim, jaka slova v diskusich pouzivas)

Souhlas - dle logiky pravděpodobně nadávají na FB nejvíc ti, kteří jej neumí správně ovládat... Jako u všeho - je to dobrý sluha, ale špatný pán.

totální kravina! kdybych byl administrátorem FB, tak tu skupinu i aplikaci dávno smažu

P.S. neví někdo jestli má Facebook v česku administrátory? a případně kolik nebo nějaký kontakt na ně? .. na webu žádný support nemají takže od nich se dozvím velký prd leda..

Myslím, že nie.
Ale mal by si mať na stránke skupiny/aplikácie odkaz v štýle "Report Aplication/Group".

uz sem ji nahlasoval asi desetkrat a po par dnech se stejne nic nedeje

Ľudí, ktorí sa zaoberajú kontrolovaním skupín, ktoré nie sú v AJ nemajú a aj napriek reportom je problém donútiť adminov, aby skupinu zablokovali. Aj keď porušuje pravidlá, či prípadne legislatívu danej krajiny

nie je facebook o tom, ze chces, aby o tebe ludia vedeli?potom musis byt pripraveny, ze ta ludia sleduju..tak nechapem, naco robite take halo...

Původně byl asi mimo myšlenky jak vydělat nějaký peníz o tom abys komunikoval jen s těmi a viděli tě jen ti co usoudíš že tě vidět mají a komunikovat budeš jen s těmi co s nimi komunikovat chceš,nebo zkusiš najit ty kteří se na něm pohybují - dejme tomu.Takový emailokecalek.Zákonitě z principu jak lidi uvažují se z toho stala bezva sit pro ůtoky tohoto typu a pro budování databasí.
Historie o čem byl a o čem je ted k porovnání.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook...

Nechapem ale o com je to cele halo. Ved ked mam na facebooku niekoho ako frienda, tak nech si moj profil pozera, ved na to sme friendi.

Toto je dobre akurat tak pre ludi co maju 300 a viac priatelov, kde s polkou nekomunikovali cele roky a druhu polku ani nepoznaju, ale je im blbe neznamu osobu, alebo vzdialeneho znamenho jednoducho zmazat z friend listu...Taky nech si poklika na cokolvek, nech mu jeho PC dostane aj lepru s nadorom...

souhlasím .. holt spousta uživatelů přešla z Libimseti.cz a některé věci postrávaj no ale kdyby si sebou z libka nepřinesli demenci a soutěž o nejvíc přátel, tak hned by to na FB bylo lepší

"ale kdyby si sebou z libka nepřinesli demenci a soutěž o nejvíc přátel, tak hned by to na FB bylo lepší" Velice dobře napsáno!

Tak tady poděkuji za váš profil. Jen bych rád věděl, co si tak představujete pod slovem "administrátor" a proč by vlastníci Ksichtoknihy měli mít někoho na území ČR?

Dobrý dnes som začala trochu tiež pátrať čo je to za skupinu. Priznávam, že som to skúsila. Už majú upravený profil ale na začiatku tam mali adresu, cez ktorú nás presmerovalo na nejakú nemeckú stránku. V súčastnosti je adresa vymazaná, tak už ide len o pridanie sa k fanúšikom a hromadné rozposielanie pozvánok do skupiny. Ďalej sa nedostanú, leda cez foto v profile. Bola to hlúposť a vlastne tak som pochopila, že ide o podvod. Po prečítaní viacerých príspevkov týkajúcich sa tejto stránky som pochopila pravdu. Chcem sa len spýtať...dnes pri pridávaní obľúbených stránok odo mňa chcelo dva krát potvrdenie aby mi ju pridalo a mala som trochu problémiky pri načítaní. Iba keď som dala myš na stať sa fanúšikom dole som si všimla link, niečo ako www.facebook.com/stalkercatcher a mrižka... neviem či to nemá niečo spoločné práve s tým, že som prešla na tú stránku. A ak áno, dá sa to odstrániť z PC? Bude môj profil vo facebooku stále sledovaný alebo iba z PC kde som klikla na link?

a priznávam sa k hlúposti.

Najdi si opravdové kamarády ve skutečném světě, nulo.

Co sa tebe za 25 rokov nepodarilo. Kreten.

další debil.. zabanovat tě .. spíš je nemáš ty, když musíš psát ráno takové hovadiny

Nepamätám si, žeby som Ťa nejakým spôsobom urazila alebo Ti nieco urobila, ked som dostala takuto odpoved. Slusne som sa spytala na nieco co som mozno pohnojila ale bohuzial, nikto nie je dokonaly. Na tuto stranku som narazila nahodou a chcela som sa spytat zainteresovanych slusnym sposobom na odpoved. Nic o mne nevies som okrem ineho ovela starsia ako ty ak mas 25 a sposob akym si odpovedal hovori o ubohosti Teba. By som sa asi zamyslela ci mas vobec prave Ty tych priatelov ked si odkazany na urazanie neznamych ludi, co sa len nieco opytaju. Okrem ineho vysiel si vobec zakladku, ked nepoznas svoje meno. tri xxx pouzivala u nas v praci jedna tmava klientka ako podpis, kedze nevedela pisat. Ostatnym dakujem za podporu. Uz som sa dozvedela co som potrebovala. Nakolko som cakala profesionalny pristup zainteresovanych a narazila som iba na malomyselneho blba viac sa uz asi sem s problemami obracat nebudem. Teda dufam, ze uz sa mi nepostasti nic podobne. Este raz vdaka.

No myslim, ze prezentovany pejlandov ciel sa da dosiahnut. To co su vsak skutocne zamery autora, zostava otazne. Urcite anonymita a funkcnost garantovana az po pridani priatelov do skupiny je podozriva a nezvysuje doveru v to, ze aplikacia funguje. Ale takymto sposobom mozno spochybnit akukolvek FB aplikaciu.

no ja si prohlizim profily jenom pres psichologickou logiku uzivatelu , a S C to jenom maskarada a nebo souhrn lidi co delaji to sami a hledaji pres psichologicky profily odpovedi na ruzni otazky

Ó Bóže :D:D:D

já vim jen, že je tam trojskej kůň

vseobecne vsetky aplikacia davam ignorovat, FCB aj tak zabera dost casu.....

Samozrejme to bolo jasné od začiatku že je to blbosť a stále obdivujem ľudí ktorí sa nechajú na takéto veci nachytať, podobne ako na veci typu nechceme platiť za facebook a podobne. Všetko tu už bolo aj v minulosti či už z ICQ a pod. No musím obdivovať ľudí čo to robia, že toľko ľudí stále nachytajú. Takže šikovný je autor danej aplikácie a zaslúži si obdiv.

ex-šéfredaktor Živě.cz |  |

Odpovědi na své otázky ohledně Stalker Catcher na Facebooku najdete v bleskovce na Živě.cz:

http://www.zive.cz/bleskovky/facebook-stalke... ...

kdybyste, uměli číst, tak máte o starost méně.
Ale to je pro vyznavače té kraviny, jako je Facebook velký problém.
http://www.zive.cz/bleskovky/facebook-stalke... ...

Je až s podivem, kolik hovádek využívá této zavšivené "Ksichtoknihy" a až alarmující je fakt, kolik se jich ještě dnes nechá nachytat na tenhle velice trapný žertík -

Uživatelé Facebooku si v poslední době užívali hojných pozvánek od známých a přátel, aby se přidali do skupiny Stalker Catcher, kde se měla nacházet aplikace, která by jim umožňovala sledovat, kdo si prohlíží jejich profil. To je pochopitelně bez souhlasu nemožné a je až neuvěřitelné, kolik lidí se nechalo nachytat, v toto chvíli se počet členů této skupiny blíží půl miliónu (přesně 474 451). Jak jsme vypátrali, stojí za tím jistý pejlando a celé to prý udělal proto, aby právě na naivitu uživatelů Facebooku upozornil (citujeme ho: „No black hat methods used. Group was grow from people stupidity BTW: its ok with facebook TOS“). Zatím odkaz na této stránce nedělá nic jiného, než že takto doporučíte Stalker Catcher všem vašim přátelům, ale jak píšeme, důležité je ono „zatím“. V podstatě kdykoliv může začít tropit neplechu, záleží jen na onom vtipálkovi, jak s tím naloží. Na druhou stranu ale takto získal obrovskou skupinu, kterou by mohl využít i komerčně, přeci jen 500 000 příznivců není málo a mnoho PR oddělení by toho dovedlo jistě velmi účelně využít.

Tak co vy? Skočili jste na to? Kolik vašich známých vás už na tuto stránku pozvalo?

Aha: http://www.cdr.cz/a/28521... , nehledě za zdroj, tak nic trefnějšího jsem nečetl: http://www.ddworld.cz/clanky/clanky/libimseti-a... ... !

No já myslím že toto je skutečně trefná záležitost. A to si vezmi, že ten článek je 2 roky starý, ten člověk musel být vizionář, co to psal ..... do jakých naprosto zhovadilých rozměrů tyhlety prima weby narostly, je až fakt neuvěřitelné.

A tohle téma taky nemá chybu .-) - http://www.ddworld.cz/windows/icq-cesky-masochi... ...

tazki ojeb nikde sa to neda najst na download a ziedni email nedojde ked pozves frendou takze tak no

ja som to zistil je to hacker

kokoziná