» Poradna » Windows (a jiné OS)

Extrahovat VHD soubor (Ne záloha)

Dobrý den/Ahoj, ačkoliv jsem sem nechtěl psát a poprat se s tím sám, tak jsem to po cca 3 dnech snažení vzdal. Jde o to že jsem ke svému win 7 do virtuálního oddílu win 8.1 a po uvážení jsem se rozhodl všechny věci přetáhnout do win 8.1 a přejít na něj. Jako způsob jsem si vybral naformátování oddílu s win 7 a extrahování VHD souboru s win 8.1 na ten fyzický oddíl (ano, vím že to zní krkolomně ale byla to pro mě nejlepší možnost). No a došlo na kámen úrazu, všechny způsoby mě známé nebyly schopné ten VHD soubor extrahovat. Tak vás prosím tedy o radu jak ten soubor vyextrahovat. Mám možnost využít již zmiňovaný win 8.1 nebo jakoukoli live distribuci linuxu.Pokud bude potřeba dodám i konfiguraci svého PC. Díky, Xcinda

Odpovědi na otázku

Zapoměl jsem dodat že nejde o zálohu

Přimontovat jako další disk a pak můžeš vesele kopírovat.http://www.maxiorel.cz/pripojeni-virtualniho-dis...

a co nainstalovat virtual box a do něj připojit VHD a z něj soubory zkopírovat ?

A proc instalovat dalsi soft, kdyz VHD muzes pripojit primo v systemu?

Jak to tak čtu, už nemáš funkční PC. Tedy ten HDD připoj k funkčnímu PC, potom připoj ten VHD do systému a udělej spustitelnou zálohu toho VHD. Tuto zálohu potom obnov na tvůj HDD a doufej, že to po vložení do tvého PC naběhne. Moc bych ale nedoufal...Novější zálohovací programy ale dovedou obnovit zálohu i na odlišný HW, pokud jim při obnově dodáš ovladače.

Ok..... Asi jsem to napsal nepřesně na tom PC mi JDE win 8.1 ale win 7 již NEMÁM jelikož jsem ale naprostý blb a nedošlo mi že nemůžu mít z VHD zároveň spuštěný sys a zárověň kopírovat (ano vím že je to naprosto logické) tak bych vás chtěl poprosit o postup na nějaké linuxové Distribuci... Předem díky za odpověď