» Poradna » Mobily

Externí mikrofon k mobilu.

Ahoj, poradte mi někdo prosím, jaký si mam koupit mikrofon k MOBILU na natáčení videi, nastavím přes az screen recorder a zvuk neni žádná sláva, takže kdyby někdo věděl jaký mikrofon k mobilu tak napište. Mobil (samsung galaxy j7). Díky za odpověď a přeji hezký den ;) .

Odpovědi na otázku

*zatím nahravam

Mobil ti video nikdy nebude natáčet přes externí mikrofon, využívá vždy jen vlastní. Externí mikrofon (se sluchátky) využije pouze pro hovor, ale na video použije vlastní.

A nevíte, jak udělat čistý zvuk přes mobil?

Řešením by byl externí diktafon s microfonem a pak v PC spárovat zvuk s videem.Z malýho microfonku pod plastovým krytem moc toho nenahraješ

Díky moc

Přes mobil nijak, kup si kameru se vstupem na externí mikrofon.

Díky za radu.

??? To nie je pravda :)

Tak poraď!

Nekde na forech jsem četl, že pokud má mic menší vnitřní odpor než 1kohm tak jej mobil nezaregistruje. Stačí změřit ohmmetrem a do přívodu příslušnou hodnotu rezistoru přidat do serie. Charakteristiku micu to moc výrazně neovlivní

hm, napr. aplikace open camera od Marka Harmana umi natacet zvuk pres externi mikrofon. ted jsem to zkousel s nejakym dratovym handsfree z lidlu (klasicka sluchatka "pecky" a mikrofon na te privodni snure. na konci 4pinovy jack. telefon .galaxy s/lineageos 14.1 (android 7.1.2)Me by spise zajimal tip na nejaky kvalitnejsi mikrofon, neverim ze to nemuze nahravat jeste lepe a ze ten mikrak na HF z lidlu je nejaka TOP kvalita.

Fakt děkuju. Zrovna řeším jednoduché produktové video a Open Camera funguje se základníma peckama do uší a mikrofonem naprosto skvěle.Samsung S8.

Co to povídáš?? to vůbec není pravda!!

Mýlíte se. Externí mikrofon jde použít do videí, ale musí to aplikace podporovat. Většinou se v aplikaci nastavuje záznam zvuku externího mikrofonu. Já tak natáčím běžně.

Jaká aplikace to podporuje? Díky.

Dobry den chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak mám sprovoznit mikrofon Speed link spes clip on jak zapojit k mobilu Huawei P9 lite jestli je na to nějaká aplikace dekuji za odpověď.

Dobre den přes jakou aplikaci musíte mít mikrofon ja mam mikrofon Speed line spes clip on a na mobil Huawei P9 lite mi to nefunguje Poradíte mi jak to mám sprovoznit dekuji.

Už je to sice dva roky, ale třeba to pořád někdo řeší. Základem je redukce TRS . TRRS ze třípinového jacka na čtyřpinového. Pozor - Android a Apple mají prohozené země i živý vodič mikrofonu. Mám Samsung S9 a dvojitý port Comica 100 plus. V základu to jsou dva klopáky a přikoupil jsem i handku. Vše funguje naprosto v pohodě. S trackingem stabilizátoru Osmo mobile 3 se mohu pohybovat volně v prostoru okolo stativu, gimball mě sleduje a zvuk je stálý, čistý. Když vypnu jeden port a zapnu handku, tak se ihne napáruje na přijímač a můžu použít handku. S velejednoduchou zvukovou USB kartou ADA-17 připojím přijímač portů k počítači a nahraju zvuk ve dvoukanálu přímo do compu pro postprodukci. Natáčím na klasický foťák v mobilu nebo DJI Mimo - obojí se automaticky přepojí na exterák

Zdravím, právě řeším tento problém přímo na s9 mám port od Rodelink redukci z TRS na TRRS a mikrofon mi origo aplikace nebere. Stále bere zvuk z interního mikrofonu. Dokázal by jste mi poradit? Děkuji