Externí disk - vlhko

Nedopatřenim se stalo, že externi disk ležel několik hodin na stole, na který se dostalo velmi malé množstvi tekutiny. Tekutiny nebylo tolik, že by se disk 'koupal'. Disk jsem osušila papírovou utěrkou. V této chvíli neni možné z disku číst. Jsou všechna data ztracena, nebo je nějaka možnost záchrany? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Možnost záchrany je, ale u specializované firmy a je to drahé - ceny začínají na 10 000 +Pokud tedy ta data nejsou až tak vzácná aby ti stála za ty peníze, rozluč se s nimi. Možná by stálo za pokus vyndat vlastní HDD z "obalu" a připojit ho k nějakému PC přímo, pomocí "kšandy".

U jedné společnosti jsem našel i orientační ceník: http://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-orientacn... takže můžeš mít představu, kolik to asi bude stát.

nargon sprav webovky jsou zastarale

Zatím jsem opravil jen tuto stránku: https://www.google.cz/ zbytek internetu budu opravovat až příští rok.

Příště než ho zapneš ho nech pár dní vysušit.

Ted je otazka zdali jste susila isk v boxu nebo jste ho vyndavala. Disk jako takovy nemusi poskozeny. Ale je treba vyndat disk z ramecku a nechat poradne vyschnout a zkusit ho v jinem ramecku. Pripadne zapoijit primo do radice PC. Osusit krabicku ramecku ubrouskem rozhodne nestaci, vlhost bude vevnitr mezi soucastkama na desce kam se s ubrouskem nedostanete. Pravidla pri politi elektroniky je vzdy jasne, nezapinat a nechat alespon dva dny pri pokojove teplote vyschnout a doufat ze ta takutina neni kysela :)

ideální by bylo co nejrychleji sehnat někoho, kdo se trochu vyzná v servisu elektroniky, aby disk otevřel - resp. jen pouzdro externího disku, vše vysušil a následně zkusil připojit disk uvnitř samostatně.

Externí disk je vlastně interní (i upravený) disk v rámečku pro příště. Já si i archivuji důležitá data na BD-R (zálohuji méně na BD-RE, jsem líný čili na další ext. disk):http://abload.de/img/snap7523rujqp.pngZkus to také média vyjdou levněji než GB na DVD:http://www.alza.cz/verbatim-bd-r-25gb-6x-5ks... A pokud tam máš data co stojí za obnovu pak:interní disk > záloha1 ext. disk > záloha2 cloud / optika nebo