Externí 2,5" USB 3.0 HDD na zálohy

Dobrý den,rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti a případná doporučení ohledně externího disku na zálohy. Chci koupit několik 1TB 2,5" disků s USB 3.0 s cenovým limitem 2.000,- za kus. Aby si někteří kolegové mohli zálohovat svojí domácí práci a nemuseli kvůli tomu lézt na cloudová úložiště, protože mívají problém s připojením na net. Proto volím cestu externího disku.Děkuji všem za ochotu podělit se o zkušenost s typem, značkou nebo spolehlivostí.Petr

Odpovědi na otázku

1. Zásadně nekupovat ext. disk "vcelku". Tam dávají výrobci nejhorší šmejdy, převodník je integrovaný na disku = ztížená až nemožná záchrana dat.Koupit interní disk + box.2. Velkým obloukem se vyhnout diskům Seagate s technologií SMR (ano, jsou levné, ale tím veškeré výhody končí, nastávají problémy...).

Jojo, oddělený řešení už mám taky kolikrát vyzkoušený. Když někomu odešel notes (nebo upgradoval na SSD), vykuchali jsme disk, koupili nejlevnější boxík a rázem bylo místo na zálohy. A třeba dva obyč boxy od RaidSonicu běhají dodnes (cca 5 let starý boxy s cca 7letými disky), pár mladších.Jenže to je skoro to samý dilema jako vybírat už hotovej externí disk - jakej boxík s jakým řadičem a do něj jakej disk?

Díky, mrknu na to

A hlavne treba ratat s tym, ze USB disky sa lubiaa) stracat b) kazit - lebo su prenosne a narazy im neprospievajuTakze ja by som to nepovazoval za nejaky typ bezpecnej zalohy.

Vize je taková, že to budou mít lidi doma, v šuplíku a budou na to pravidelně zálohovat. A aby to nebylo velký a těžký a tak náchylný na náraz (jako velký 3,5"), myslel jsem si, že bych koupil malý 2,5". Lepší mobilita se taky občas může hodit.A chci, aby si to drátem připojovali jen v době zálohování. Taky mě napadlo koupit velký 3,5" disky, ale lidi jsou líní a mají tendence tyhle disky mít připojený k PC pořád. A když náhodou otevřou zavirovanou přílohu, virus napadne i ten externí 3,5" disk. Kór v dnešní době, kdy po netu běhá tuna ransomwaru.

Tak v tomto pripade OK, je to lepsie ako nic.

Jenom aby to nedopadlo jako u jednoho zákazníka. Uživatel co měl Homeoffice zálohoval na externí disk, ale pak si jednou takhle zaviroval (zašifroval) ntb - nemohl otevřít dokumenty na kterých dělal, tak ho nenapadlo nic lepšího než připojit ten disk s tou zálohou. Bum ho, přišel i o ní včetně kompletního fotoarchívu. Za náma na IT dorazil až po několika dnech s tím jestli mu to neumíme dát dohromady

Njn, bohužel taky znám takový "umělce" Bohužel proto, že kdyby ti umělci víc přemejšleli, já bych nemusel vymejšlet šaškárny s pevným diskem na zálohy.

1. Největší problém je lidský faktor.2. Při dnešních cenách je celkem jedno jaký typ technologického řešení se volí. V naší firmě z pohledu sledované spolehlivosti vedou Toshiba (v Česku prodávané i pod zančkou Verbatim). Vracím se k bodu 1. Pokud uživatele nenaučite užívat zálohování jako "cvičené opice", hořce zapláčete nad tím, co dokáží vymyslet.

Ten hliníkový box EE25-XA3 doporučuju taky - kupovali jsme jich několik do firmy a sám taky dva mám https://www.czc.cz/axagon-ee25-xa3-cerna/200... Disk jsme do toho někde dávali WD Red, ale pak už to vyjde kapku dráž. Ten Blue bude OK.

To připojování jen na zálohu je velmi rozumné, těší mne, že nejsem jediný "exot", kdo to propaguje

Všem děkuju za reakce, vyberu navrhované řešení (HDD WD Blue a boxík Axago) a v záloze si případně nechám něco hotového od Verbatimu.

Užívám dva externí na střídačku snad 10 let. Náhoda je sviňa.

Příspěvek měl být k -> AIbert Winter (AI Wintermute):"To připojování jen na zálohu..."Dnes ŽIVĚ ve Firefox 53 blbne. Proto teď náhradně z Chromium.