» Poradna » Ostatní

Exterierová kamera s dlouhou natáčecí dobou

Zdravím, sháním kameru do exteriéru, konkrétně do lesa, která dokáže co nejdéle natáčet bez napájení (ideálně týden a déle) a budu ji moci sledovat online.. Nejde mi o nejvyšší kvalitu videa a nepotřebuji noční vidění, jde mi pouze o záznam behem dne, klidně tedy s možnosti na dálku kameru večer vypnout a ráno zapnout. Předem díky za jakékoiv rady a tipy.

Odpovědi na otázku

Nic takového neexistuje, to ti můžu garantovat :) Rozhodně tedy ne kontinuálně a s trvalým sledováním. Kamery mají poměrně vysokou spotřebu + chceš on-line přenos = další a vysoká spotřeba. Pokud to nutně potřebuješ, tak jediná možnost, použít nějakou standardní venkovní IP kameru a k tomu zdroj s vysokou kapacitou, např. autobaterii.

jasně, ale on ještě píše "dlouhá natáčecí doba".. to bych myslel že to má ještě natáčet ?? .. pravda je že nic takovýho neexistuje, ale dá se to poskládat např. ze staršího mobilu s androidem + aplikace mobile webcam https://play.google.com/store/apps/details+ nějakej zdroj (asi powerbanka) + tam tedy musí bejt simka s LTE paušálem a dost velkej limit dat s nebezpečím že to prostě někdo ukradne...

aby ukrmil mobil s běžícím nahráváním i streamováním videa (celkem šumák, zda se bude či nebude ukládat) několik dní nebo týden, tak by podle mne jedna powerbanka nestačila, to by musel dát snad olověnou baterku - prostě ekvivalent tak deseti a víc baterií telefonu.

Na týden rozhodně nebude stačit powerbanka, pro mobil v režimu natáčení bude sotva stačit 1A nabíječka, aby udržela baterii na stabilním stavu. Takže ta autobaterie opravdu není vtip, ale realita.

Já bych to viděl tak na tohle: https://powerbanky.heureka.cz/goal-zero-yeti-400/ a k tomu solární panel na nabíjení. Ikdyž možná bude potřeba pokácet pár stromů, aby v tom lese bylo sluníčko.