Ext.disk přes USB 2.0 se zpomaluje.

Před čistou instalací jsem zálohoval osobní data (cca 450GB) na ext.HDD Hitachi. Kopírování souborů se s postupem času zpomalovalo a po dvou dnech a nocích byla data zkopírována. Jenže při kopírování na nový HDD s čistou instalací Win10 se zpomalování zhoršovalo na neúnosnou mez, takže jsem byl nucen několikrát USB odpojit natvrdo. Teď připojení ext.disku trvá několik minut, složky a soubory se zobrazí, ale jejich kopírování je prakticky nemožné, protože běží neúnosně pomalu. Mechanické poškození ext.HDD vylučuji a tak se ptám zda lze disk nějakým SW opravit aby běhal normálně a to v krajním případě i se ztrátou dat (mám ještě jedu zálohu) a hlavně jak tu opravu prakticky provést, o fungování HDD mám jen povrchní znalosti.

Odpovědi na otázku

Nic není nesmrtelné, ani externí harddisk.. Mám dojem, že jsi to trošku podělal tím vytahováním "natvrdo"... Ale zkus kouknout na web výrobce, většinou výrobce přidá pár nástrojů např. na vymazání dát, zamknutí hdd atp.. Kdyžtak zanést na reklamaci, pokud už není v záruce opakuji, nic nežije věčně...

A zkoušel jsi disk na jiném zařízení? Případně zkus jinej kabel, třeba nemusí být chyba nutně v disku.

Jiné zařízení nemám, kabel je původní, zdá se OK. Teď disk scanuji programem EasyUS Data Recovery a načítá tak 1% (ze 450GB) za hodinu. Ten program ale stejně nejvýš napravuje data, ale ne disk jako takový. Na stránkách Hitachi jsem zatím žádný SW nenašel, budu pátrat dál.

EasyUS Data Recovery je na 3% a hlásí: Lost Partition1(RAW). Nemám ponětí co to znamená, kromě překladu, že jde o ztracený oddíl, nejspíše nějakého formátu RAW.

pozri ci spehovaci nastroj windows 10 podobajuci sa OS nahodou neindexuje ten externy disk.

gratulujem zatial dvom debilom k ich debilite.

Může to ovlivnit délka kabelu a spoje. Je rozdíl mezi krátkým kabelem do zadního portu přímo na desce a rozdíl při zapojení na čelním panelu, kde je další kabel od konektoru k desce.

Jde o NTB, ale v minulosti fungoval tento ext. HDD normálně.

Tak se HDTune podívej co s ním je, S.M.A.R.T., rychlost na plotnách, zdraví sektorů atd.http://www.hdtune.com/nehádej a použij SW.

HDTune nemá zatím šanci, běží EasyUS Data Recovery, který nejde stopnout a poběží podle průběhu cca 100 hodin.

HDTune hlásí při rychlém testu všechno Demaged, zdraví se nezobrazuje. Kontrola disku z Windows se tváří že probíhá, za hodinu se ale neobjevila čárka průběhu. Teď ji ruším ale budu muset zase disk odpojit natvrdo, protože se nechce ukončit. Správa disků Windows hlásí disk F v pořádku, soubor NTFS.

Může běžet pouze jeden test současně.HTTune pomalý test, ne rychlý plus se vytvoří rychlostní mapa tedy, zelené - rychlé, žluté - opotřebované, červené - nečitelné.S.M.A.R.T. vypadá jak, co screen a postnout sem jak to vypadá?

Ještě, že už bude škola.

bludišťáka za nejdementější odpověd vyhrává... ne.mo.zek. hattrickproč dojebáváš disk odpojování za chodu?Problém může být, že prostě při zaplnění se data umisťují na konci ploten (ke středu), kde může být přenosová rychlost (otáčky*poloměr¨) nižší, v mém případě klidně i ze 120 MB/s na 60.Druhá věc je fragmentace, pokud je disk hodně zaplněn, tak zápis je pomalejší do "děr" unitř moře dat, kdežto zápis do souvislého prázdného místa je rychlejší

Error Scan HDTune běží už 4 hodiny a je na 9.čtverečku z asi 3000, tak to chce sakra trpělivost, jen totální flegmatik nakonec nevytrhne kablík z PC. Pokus o přerušení, či ukončení jakéhokoliv procesu trvá desítky minut až hodiny. To není zcela určitě způsobeno městnáním dat na konec ploten .....

Jde ti o ty data nebo chceš probudit ten disk?

Původní zálohu mám na starém disku s OS (na oddílu D), čekám jen na objednaný USB box v naději, že data stáhnu z něj. Pokud půjdou data stáhnout tak na disku o kterém je řeč už na datech záležet nebude a půjde jen o jeho probuzení, budu vděčný za každou radu

Použij http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Leve... Pokud nepomůže, disk můžeš vyhodit.

Díky, na ten disk jsem před léty a nedávno znovu překopíroval osobní data z NTB a když ho poprvé opravdu potřebuji k přenosu dat na nový HDD tak takhle zkolabuje, to je k vzteku. Je to Hitachi Toure Mobile 500GB, stál 2 tácy. Nepomohlo by jenom (pokud to z Win10, nebo EaseUS PM půjde) odebrat na něm všechny oddíly (oddíl) a zformátovat?

Ne. A pokud je to ext. disk koupený "hotový", může být HDD jako takový v pořádku a na vině bude "obal" - ta krabice. HDD z ní můžeš vykuchat a zkusit ho připojit přímo či přes jiný box.

A příště - každý to už ví - si kup raději interní disk + box!

Půjde mi otevřít ten starý disk z NTB až budu mít box? Je tam oddíl C s Windows a oddíl D s osobními daty. Jestli se na něj nedostanu jsem úplně namydlenej.

Záleží na rozhraní disku a boxu (SATA, PATA). Pokud bude stejné tak není problém.

Disk SATA2, BOX taky, USB 2.0, tak to snad bude OK.

Možná bych bral USB 3.0.

Zdá se že pomoh, už na něj kopíruji normální rychlostí. Nešel zformátovat ani přes Správu disků Windows, ani programem EaseUS PM. Až tento prográmek si s ním poradil. Akorát při vytváření particie v EaseUS PM tento na konci zatuhl, snad se nic nepodělalo, disk se normálně zobrazuje a zatím šlape jako zamlada. Díky za radu.

Tak už zase blbne - odpojuje se a připojí se jenom někdy a za nějaký čas. Možná odešla elektronika v obalu, zkusím HDD z něj vykuchat a hodit do boxu a bude jasno.

Pravdu měl Juwa2, odešla elektronika v obalu, HDD Hitachi je v pořádku. Teď ho mám v půjčeném boxu a maká jak má. A kvůli tomu spousta lidí vyhodí dobrý disk, stačí koupit box za 200,- a jede se dál. Jdu objednat nový box, díky všem, kteří měli snahu pomoci.

Keby si mal desktop, pripojis ho priamo a s vascou rychlostou