» Poradna » Programy

Excel podmíněné formátování řádku a protažení v celém souboru

Dobrý den,Chci se zeptat jak mam udělat v souboru o 500 řádkách. Aby se mi formátoval barevně celý řádek podle jedné buňky. Například když mam v buňce P13 "hotovo" potřebuji aby se mi obrarvil celý řádek zeleně. S tutím ještě žádný problém toto umím. Ale chci ze zeptat jak to mam aplikovat na všech 500 řádků, protože mi to momentálně jde jen na jednu řádku a abych vytvářel 500 podínek pro každaou řádku zvlášt se mi vážně nechce. S tím že v každém řádku je jiná hodnota v sloupci P a potřebuju aby se mi řádek barvil podle hodnot v sloupci PProsím o pomoc.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Označ všech 500 řádků a do podmíněného formátování napiš: =$P13=0

Potřebuju aby se mi formátoval řádek podle hodnoty sloupce P. Myslím tím, že v řádku 4 se bude formátovat podle buňky P4 a a například v řádce 19 se to zase bude formátovat podle P19 v řádce X se bude formátovat podle buňky PX.Ale děkuji za odpověď.

Když s tutím nemáš problém pro řádek 13, zkopíruj formátování řádku 13 podle potřeby i na všechny ostatní řádky.

A můžete mi prosím vás říci jak mam zkopírovat formátování ??? Aby se mi nenarušili data co jsou už zapsaná v tabulce

Těžko říct, co tím autor myslel, ale někdo tvému dotazu dal plusko. Klikneš na označení řádku 13, kde už máš podmíněné formátování. Označí se celý řádek. Jestli chceš jen sloupce od-do, vyber je myší. Na kartě Domů klikni na Kopírovat formát a myší označ oblast, kde se má nastavená podmínka použít.

Už mi to jde, mockrát vám děkuji. Neuvědomoval jsem si problém s tim že jsem do podmínek psal $P$3 takže se mi to požád odkazovalo přímo na tu jednu buňku. Místo toho aby jsem psal pouze $P3. Ale děkuji velmi moc za radu.

Dobrý den, měl bych taky jeden dotaz.Mám nastavené podmíněné formátování typu 2-Color scale na buňky L15:AZ15, s tím že Minimum: type =Lowest value je sytě červená a Maximum: type=Number = 0 a podbarvení je světle červená.(V praxi to znamená, že čím větší minus, tím sytější červená a naopak. Kladné hodnoty zůstavají bez podbarvení)Má otázka zní? Jak zkopírovat toto formátování jednotlivě (po řádcích) pro dalších cca 3000 řádků níže ? Mám problém s tím, že jakmile zkopíruju tento formát a vložím do více označených řádků, tak nejnižší hodnota je brána například v řádku 31 a nejvyšší 691.Předem děkuji za případné rady a pokud možno o laickým způsobem L.