» Poradna » Programy

Excel funkce

Ahoj lidičky, najde se ti někdo schopný mi pomoci? Pomocí excelu si vědí evideci zboží v eshopu a mam problem. Existuje nějaká funkce aby když u výrobku ve sloupci Odesláno přidám např. 3 (odeslány 3 kusy) se mi automaticky ve sloupci Na skladě odečetly ty 3 kusy? Doufám že jsem to vysvětlila jasně :D děkuju za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Nenapsala jste, jak ten sklad vedete. Jestli je třeba jeden druh zboží na samostatném listu apod.Zkusím asi to nejjednodušší. Když máte třeba ve sloupci:A - datum pohybuB - nákup (ks)C - prodej (ks)D - aktuální stav (ks)pak k D prostě jen připočítáváte nebo odečítáte změnu v B nebo C. Čili vzorec pro třetí řádek (v 1. předpokládám máte názvy sloupců, v 2. nějaký počáteční stav) vypadá takto:=D2+B3-C3

Když odhlédneme od toho, že to co popisujete je k vedení skladových zásob naprosto nevhodné řešení, tak si zřejmě vystačíte s pouhým odčítáním. Akorát budete potřebovat mít v nějaké buňce uvedeno kolik bylo přijato na sklad (+možná jeden pomocný sloupec). Víc ale nemá cenu radit, chtělo by to znát strukturu tabulky, takže někam nahoďte vzorek.