» Poradna » Programy

Excel 2016 - zaznamenani casu zmeny hodnoty bunky

Dobrý den všem,Rád bych Vás požádal o radu. Potřebuji zaznamenat čas změny hodnoty buňky. Pro jeden řádek kód ve VBA vypadá takto:Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Target.Address = "$A$1" ThenCells(1, 3) = NowEnd IfEnd SubAle já bych to potřeboval pro buňky $A$1, $A$2, $A$3... atď a hodnotu změny vždy vepsat do příslušného řádku k buňce, tj pro $A$2 bude Cells (2, 3) . Potřebuji tedy poradit, jak upravit VBA.Ještě jsem "Sledování změn", ale nevím jak datum a čas při sledování změn dostat do příslušné buňky, popřípadě jak pracovat s historií, aby se mi aktualizovala jen hodnota v řádku a nepřídával se další.Předem děkuji za odpověď,-=Seraf=-

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že chceš kód upravit pro celý sloupec A:Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Target.Column = 1 Then Cells(Target.Row, 3) = NowEnd IfEnd SubPavel

Zdravím, tento vzorec mě funguje pouze v případě, že buňku (P59) sám ručně přepíšu. Lze takto zaznamenávat v buňce (např C1) datum změny i v případě, že se hodnota v buňce mění na základě vzorce - tedy když ji nepřepisuji sám? Přesněji řečeno: hodnota v buňce P59 je výsledná cena, která vzniká na základě několika změn ve dvou záložkách sešitu a já potřebuji zaznamenat datum změny této ceny. Vzorec mám takto:Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Target.Address = "$P$59" ThenCells(1, 3) = NowEnd IfEnd SubMockrát děkuji

funguje :)) Prosím ak by som chcel aby mi zobrazovalo dátum zmeny v stlpcoch A až G a dátum zmeny by zobrazovalo v stlpci F ? Ďakujem za pomoc.

funguje :)) Prosím ak by som chcel aby mi zobrazovalo dátum zmeny v stlpcoch A až G a dátum zmeny by zobrazovalo v stlpci F ? Ďakujem za pomoc.s