» Poradna » Programy

Excel 2013 automatický výtah z tabulky

Dobrý den, potřebuji radu ohledně vytvoření funkce nebo makra v excelu.Mám velmi dlouhou tabulku, ve které mám data dojezdů různého zboží na sklad.Tabulka je rozdělena na jednotlivé kontejnery, které mají různá (není to však pravidlem) data dojezdů a obsahují různé zboží.Z této tabulky vytvářím neustále dokola výtah, který říká, že například Zboží 1 přijede 3.4.2017 (přijedou 2 kontejnery v počtu XY) Zboží 1 přijede 8.4.2017 (v počtu XY přijede 1 kontejner). vše se pak opakuje s různým zbožím a různými počty kontejnerů i počty zboží v nich naloženém.Napadá Vás jak to zautomatizovat?DěkujiVašek

Odpovědi na otázku

podle mne byste tohle neměli mít v Excelu ale v pořádné databázi a používat k tomu software, co tyhle věci umí rovnou. Ne nezbytně musí být placený - leccos je tu:http://blog.capterra.com/the-top-5-free-inventory-... tohle třeba nevypadá špatně:http://www.losoftware.co.uk/inventory-management-soft... a pokud vám stačí jeden uživatel, tak je zdarma:http://www.losoftware.co.uk/shop/rightcontrol-lite-fr... ale myslím, takového softu musí být víc...

Děkuji za radu, ale s tím tu bohužel neuspěju.Excel vládne světu....

mno a máte nějak hlídané zálohování? To máte jako všechno v jednom souboru? Protože kdyby se nějak poškodil, což se prostě může stát, tak už z toho nemusíš dostat data vůbec.Proto se tyhle věci dávají do databáze a zálohují, protože jde obvykle o dost důležitá data.

Mám to v jednom souboru, který při každé změně přepisuji s datem změny takže když se soubor poškodí tak přijdu pouze o poslední změnu a budu to muset dohledávat v mailu. Bezpečnost v tuto chvíli neřeším...

Záleží na tom, co přesně chceš optimalizovat. Teď to hledáš ručně? Pokud ano, tak použij filtry. Případně můžeš zkusit třeba i řešení s kontingenční tabulkou a průřezy.P.

ano teď to hledám ručně. Je to tabulka, která má cca 100 sloupců kde každy sloupec je jeden kontejner a v každém sloupci je 15 řádků s různým infem od označení kontejneru až po dodavatele, číslo objednávky, termín výroby, termín, lodění, termín dodání.... pak tam jsou již jen řádky s různým druhem zboží a jejich počty.Kontingemčka mě také napadla, ale nedaří se mi celou tabulku dát jako zdroj dat ( asi už je to moc informací?) ohledně filtrů nevím co přesně myslíš?

Kontingenční tabulka by nepomohla? Ale nejsem si jistej. Takže pokud se mýlím, omlouvám se...

Pardon, zase jsem přišel pozdě