» Poradna » Programy

Excel - zapomenuté heslo

Ahoj,vím, že toto téma tu už bylo v minulosti psáno vícekrát, ale nikdy jsme neuspěl.Mám excelovský soubor, který používám už asi 5let stále pod stejným heslem. Ještě o vánočních svátcích jsem v něm ještě pracoval, ale od začátku ledna se do něj nemůžu dostat - píše to, že je špatné heslo - i když používám stále stejné (denně jej mám na očích).Našel jsem program Excel Password Recovery Lastic, ten mi ale ukáže jen prvních 10řádků z listu, dále je nutná registrace do zahraničí za platbu 30USD.Nevíte někdo jinou variantu?Děkuji za jakoukoliv dobrou radu ;)

Odpovědi na otázku

1. Vzpomenout si.2. Vytvořit soubor znovu.PrasatkoPee

v souboru je asi 15 různých tabulek, které jsem po dobu 5let postupně zdokonaloval - výpočty hypoték, úvěrů, spoření, výkaz pracovní doby, rodinný rozpočet a jiné.Dělat to znovu, je běh na dlouhou trať.

A co je pro tebe levnější (když budeš počítat svůj čas a úsilí)? Vytvořit tabulku znovu, nebo koupit SW za blbých 30 dolarů?

No a zkoušel jsi stejné heslo i na zálohu?PrasatkoPee

i na záloze i na jiném počítači, zkoušel jsme i open office.

No tak si připrav třicet dolarů. A počítej s tím, že doba lámání je přímo úměrná délce hesla a je dobré zapnout využití gpu k výpočtu. No a pak to pár dní až týdnů nech běžet a na ten počítač nesahej.PrasatkoPee

Vyzkoušej toto:Sub WorksheetPasswordBreaker() 'Author unknown 'Breaks worksheet password protection. Dim i As Integer, j As Integer, k As Integer Dim l As Integer, m As Integer, n As Integer Dim i1 As Integer, i2 As Integer, i3 As Integer Dim i4 As Integer, i5 As Integer, i6 As Integer Dim Prot As String On Error Resume Next For i = 65 To 66: For j = 65 To 66: For k = 65 To 66 For l = 65 To 66: For m = 65 To 66: For i1 = 65 To 66 For i2 = 65 To 66: For i3 = 65 To 66: For i4 = 65 To 66 For i5 = 65 To 66: For i6 = 65 To 66: For n = 32 To 126 Prot = Chr(i) & Chr(j) & Chr(k) & _ Chr(l) & Chr(m) & Chr(i1) & Chr(i2) & Chr(i3) & _ Chr(i4) & Chr(i5) & Chr(i6) & Chr(n) Application.StatusBar = Prot ActiveSheet.Unprotect Prot If ActiveSheet.ProtectContents = False Then MsgBox "Můžete použít heslo: " & Prot Application.StatusBar = "" Exit Sub End If Next: Next: Next: Next: Next: Next Next: Next: Next: Next: Next: Next Application.StatusBar = ""End Sub

A proc pro prvních 11 znaku kontrolujes jen B a C? Podle toho by to heslo muselo byt 12-místné a prvnich 11 znaku by muselo obsahovat jen B a C.

Heslo do Excelu vlastně není heslo, odhalit jej je strašně jednoduché.Heslo neslouží k zabránění vstupu, ale k nechtěnému přepsání vzorce.Další makro, které jej odhalí je toto:Sub AllInternalPasswords()Dim Mess As String, Header As StringDim Authors As String, Version As StringDim RepBack As String, AllClear As StringDim PWord1 As StringDim ShTag As Integer, WinTag As IntegerDim w1 As Integer, w2 As IntegerDim i As Integer, j As Integer, k As Integer, l As IntegerDim m As Integer, n As Integer, i1 As Integer, i2 As IntegerDim i3 As Integer, i4 As Integer, i5 As Integer, i6 As IntegerApplication.ScreenUpdating = FalseHeader = "AllInternalPasswords User Message"Authors = vbCrLf & vbCrLf & vbCrLf & "Adapted from Bob McCormick"Authors = Authors & " base code by Norman Harker."Version = vbCrLf & vbCrLf & "Version 1.0 26-Dec-2002"RepBack = vbCrLf & vbCrLf & "Please report success or "RepBack = RepBack & "failure back to newsgroup."AllClear = vbCrLf & vbCrLf & "The workbook should now"AllClear = AllClear & " be free of all password protection so"AllClear = AllClear & " make sure you:" & vbCrLf & vbCrLfAllClear = AllClear & "SAVE IT NOW!" & vbCrLf & vbCrLfAllClear = AllClear & "and also" & vbCrLf & vbCrLfAllClear = AllClear & "BACKUP!, BACKUP!!, BACKUP!!!" & vbCrLfAllClear = AllClear & vbCrLf & "Also, remember that the password"AllClear = AllClear & " was put there for a reason. Don't "AllClear = AllClear & "stuff up crucial Ukázat celý příspěvek

ale makrem se prolomí heslo do listu, ne pro otevření sešitu. Nebo se pletu?Mám excelovský soubor, do kterého se nemůžu dostat.

Tak to je horší.Toto heslo se mi ještě nepodařilo prolomit.

[OT]64=@65=A66=B

Nepises verzi Excelu a format dokumentu (XLS vs. XLSx), coz je dost zasadni. Pokud melo heslo vic nez 8 znaku, v novem formatu se prakticky prolomit neda. Na druhou stranu pises, ze ti Lastic umi zobrazit prvnich 10 radekm takze hwslo slozite neni. V tom pripade je reseni jednoduche a napsal ti ho uz PrasatkoPee - zaplatit 30 dolaru.

Jestli to neni tajne, tak to nekam hod, zkusime...

Smůla zlodějům se nepomáhá.

Teď mne napadá ještě jeden postup.Soubor otevři pře Libra Office nebo Open Office.V těchto není Visual, a mohl by to zobrazit bez hesla.