» Poradna » Programy

Excel - svislá osa u sloupcového grafu

Dobrý den, mám dotaz ohledně vytvoření grafu v excelu. Jak vložím u sloupcového grafu do popisků svislé osy text. Věděl by si s tím někdo rady?

Odpovědi na otázku

jestli jsem to pochopil správně, tak (možná záleží na verzi excel, mám 2010...) u vloženého grafu kliknout : nástroje grafu - > rozložení -> názvy os -> název hlavní svislé osy...a pak dle potřeby

Nene, název nepotřebuji. Potřebuji jednotlivé položky na svislé ose.

Já třeba vůbec nechápu, co vlastně chceš. Udělej na papír nějakou skicu, nafoť to telefonem a hoď někam na internet, ať se na to můžeme podívat.

Tady jsem to popsala. http://leteckaposta.cz/116984423

Jednotlivé položky si přejmenuj ve zdrojovém excelu a pak se ti to hodí i do toho grafu. Změnit jen v grafu to u sloupcového nelze.

Stále se mi to nedaří. Nemohl byste mi to zkusit předělat? Soubor - excel jsem vložila sem: http://leteckaposta.cz/427869765. Byla bych Vám moc vděčná.

Chybí tam sice hodnoty pro jednotlivá města, ale výsledek má vypadat nějak takhle (popř. bez stupnice s procenty)?http://leteckaposta.cz/240094432

Ano takhle jsem si to představovala, bez té stupnice s %. :)

Takže asi tak? Přehlednost má jen uvedené tři hodnoty, nebo bude pojmenovaná od 1 do 5 jako ve škole, popř. kolik procent je 'dobrá', kolik 'nedostatečná'? Až bude jasné, jak má vypadat svislá osa, bude to už jednodušší.http://leteckaposta.cz/294199741

Ano, přehlednost má jen tyto 3 hodnoty. Napíšete mi sem prosím postup, jak jste k tomu došel. Potřebuji ještě tímto způsobem vytvořit další 4 grafy.

Ano, proto se vyptávám, poslat ti to hotové, když bys nevěděla, co s tím, by ti moc nepomohlo.Slovní hodnocení přesuň do sloupce C, ve sloupci B je nahraď hodnotami (např. výborná 100, dobrá 60, nedostatečná 20) a vlož tento nový sloupcový graf, pro každé město už uvidíš sloupky.Udělej si dva pomocné sloupce Přehlednost (nedostatečná, dobrá, výborná) a Hodnota (libovolná, třeba 5). Oblast označ a zkopíruj. Klikni do grafu a dej Vložit jinak, jako Nové řady, Sloupce, Názvy řad v prvním řádku, Kategorie v prvním sloupci. Změň typ grafu řady u nového grafu na pruhový. V Rozložení, Osy, Hlavní svislá osa, zvol Žádná a Vedlejší svislá osa zvol Zobrazit výchozí osu. Ve Vedlejší vodorovná osa, Další možnosti vedlejší vodorovné osy zvol Svislá osa protíná Automaticky (tak dostaneš popisky vlevo) a Popisky os nastav Žádné. Ve Formátu tohoto grafu nastav bez obrysu, bez výplně a mělo by to být. Popis asi vypadá složitě, ale je to práce na pár minut. Doslova, na dvě minuty.

Pokoušela jsem se o to, ale stále se mi to nedaří. Zarazila jsem se hned u těch pomocných sloupců a Vložení jinak do grafu. Poslal byste mi soubor s tím excelem, kde jste graf vytvořil? Podívala bych se tam na to.

Takhle to vypadá po vložení pomocných sloupců, před změnou typu grafu na pruhový. V konečném souboru s formátem bez výplně a bez obrysu už nic z postupu neuvidíš. Co přesně se ti nedaří? http://leteckaposta.cz/154123129

Když kliknu do grafu, tak mi to nenabídne možnost Vložit jinak.

Označit oblast a12:b15, pravým Kopírovat (nebo Ctrl+C). klik do grafu a vlevo nahoře pod Domů rozbalit Vložit, třetí zdola je Vložit jinak. Tedy pokud se díváme na stejnou verzi programu, takhle je to ve Excelu 2007.

.. moc, moc Vám děkuji. Konečně se mi to podařilo.

Jasně, za málo. Nakonec vidíš, že to možná ani ty 2 minuty nezabere.