» Poradna » Programy

EXCEL - procenta

Dobrý den,problém je následující. Mám obsáhlou tabulku, kde jsou čísla zakázek a já potřebuji na další list udělat další tabulku, kde podle čísel zakázky uvidím na kolik procent je splněna (do předchozí tabulky zadávám váhu - např. 50 tun je hranice zakázky - vedle by se mi ukázalo - splněna 100 %)Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

A ten problém spočívá v čem - nevíš jak výpočet přesunout na další list, nebo jak spočítat kolik procent z 50 tun je zadaná váha?

nevím jak by měl vypadat ten výpočet/vzorec na % - jestli je k tomu třeba nějaká speciální funkce ..

Vozrec na procenta vypada tak, ze to spocitas podilem kolik je hotovo a vynasobis 100

Ale no tak, žádná funkce! Pokud těch 50 tun je 100 %, tak ti přece stačí podělit splněnou váhu těmi 50. Pokud chceš mít za číslem i symbol procent, na sloupec výsledků použij vlastní formát 0" "%, ne 'Procenta' - nedělá mezeru za číslem (rozdíl mezi 35% a 35 % je snad jasný).

Děkuji, ale ještě jde o to, že ta tabulka se bude rozšiřovat a stále doplňovat, nejde jen o tento výpočet.. potřebuji pokud do 1.listu napíšu číslo určitého kontraktu/zakázky, aby se to promítlo ve výpočtu (%) v 2. listu.

Nevím jak udělat, aby tabulka poznala že tahle váha patří k tomuhle kontraktu ..

Tak snad je každý kontrakt na samostatném řádku, nebo ne? Netuším, jak ty tabulky vypadají, takže opravdu nevím, co přesně řešíš.

to má, ale nemůžu označit oblast, kde se má výpočet provádět, jelikož se bude pořád rozšiřovat ..

a pokud zadám vzorec .. =(váhy doposud/váha konečná)*100tak mi to píše hodnota, jelikož výpočet normálně je třeba 92,101 % a excel to podle mě nechce přelouskat ty desetinný místa ..

Proč *100? Psal jsem váha doposud/váha konečná. Pokud chceš u údaje % mít i desetinná místa, uprav si vlastní formát třeba na 0,00" "%.

Cože? To je nějaký domácí úkol nebo teprve s Excelem začínáš? No, když se bude oblast rozšiřovat, tak si rozkopíruj výpočet procent třeba až do řádku 1000. U řádků bez zadané váhy tam bude 0 %.

ale v řádku pod tím bude třeba jiná zakázka hned, ty zakázky se v těch řádcích střídají !

Přiznávám, že tak bujnou fantazii už nemám. Buďto sem pošli vzorek tabulky nebo si pozvi někoho, kdo ti bude koukat přes rameno, co vlastně děláš.

a na průběh stavu zakázky můžeš použít podmíněné formátování, intervaly a barvy jsou orientační, můžeš si je zvolit samozřejmě jinak0-25% červená25-50% oranžová50-75% žlutá75-100% zelená

1) procento je jenom podíl - X=100% Y=? .... ?=Y/X a pak formát buňky procenta nebo ?=Y/X*100 a značku procenta uvést třeba do záhlaví2) vzorec se buď rozkopíruje - pravý dolní roh buňky a táhnu kam potřebuju, nebo se tabulka označí a aktivuje se funkce "Vložit tabulku" nebo si člověk musí umět vytvořit jmenný seznam a pracovat s ním (což nedoporučuju)víc k tomu není potřeba vědět, takže stačí základy matematiky a základy práce s excelem lekce 1 nebo 2 (pokud je lekce jedna popis toho co je excel a jak vypadá ikona)