» Poradna » Programy

Excel - jednoduché počítání

excel neprovádí výpočty, např. zadám do buńky =C1*D1 entera místo výsledku se objeví #VALUE!poraďte prosím, co dělat

Odpovědi na otázku

Zkontrolovat, zda v buňkách C1 i D1 je číselná hodnota a ne třeba text.

ano, je !

Používáš správně destinnou čárku nebo desetinnou tečku?

Ono to, že to vypadá jako číslo ještě neznamená, že to číslo opravdu je.

Kde děláš chybu ti nejrychleji řekneme, když sem pošleš soubor s tabulkou.

i buňka, ve které má být výsledek, musí být číselná.

No, to sice nemusí, ale výsledek je nesmysl.

Všechny buňky, kterých se to týká nastav na číslo a musí to fungovat.