Ethernet-->počítač-->Wifi

Ahoj, mám dotaz.Mám pc s wifi modulem ale internet mám do pc přivedený přes ethernet kabel.Můj dotaz zní:Lze internet z kabelu přes počítač vysílat jako wifi signál? Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Ne.

Ano. Jen zabržděnci tvrdí že ne. Máš na výběr buď ICS (IP routing), je jedno jestli vytvoříš wifi ap nebo se spojíš pomocí adhoc. A nebo síťový most.

Studuj:https://www.google.cz/searchJmenuje je to Hotspot.

Díky moc

A není lepší zapojit správně ethernet -> router s wifi -> počítač/mobil/tablet/notebook? Wifi router koupíš do 400kč a nebude ti muset kvůli internetu pro ostatní zařízení běžet počítač.

Jde, ale musíš mít zapnuté PC, takže je to dost nešikovné. Použij wifi router!

Lze a uplně jednoduše ale není to moc efektivní. Lepší je ten wifi router. :)

já wi-fi router mám, ale je moc daleko a nepokryje mi pokoj

A to USB máš také - ono totiž vyjde skoro na stejné kroupy jako levnější router/AP.

Tak tam dej ještě jeden router, vyjde tě to cenově na stejno a budeš mít standardní řešení.

Je pravda že se mi tu jeden povaluje, jenže já nejsem schopnej to nějak rozumně zapojit