» Poradna » Web a internet

Emaily na seznamu a jejich nesmyslný spam filtr

Hezký den,tak dnes mě seznam opět rozstřelil. Zjistil jsem, že moje maily, které posílám zákazníkům začaly padat do spamu. Neposílám spam, jen obyčejnou obchodní komunikaci.a reakce na muj dotaz: Je mi líto, pokud jsou Vámi odeslané emaily vyhodnoceny jako spam, nemůžeme Vám nijak konkrétně poradit ani pomoci a zde je tedy na Vás, abyste Vaše zprávy upravili tak, aby nebyly jako spam vyhodnoceny. Kritéria pro hodnocení zpráv jsou stejná pro všechny emaily docházející na náš server a z bezpečnostních důvodů neposkytujeme žádné bližší informace o konkrétních pravidlech či doporučeních.Adresáti mají možnost přidat si Vaši odesílací adresu do svého adresáře (kontakty) a po té jim všechny zprávy z Vaší emailové adresy budou docházet do složky "Doručené".Domémy mám u wedosu, maily na google apps free, takže logy z google asi nevymámím /nebo jo?/u wedosu v je v záznamech nějaký ten dkim tak nevím.Čekal bych, že se k tomu na seznamu nějak postaví, problém je jen u nich, gmail nebo jiné mailhostingy mi mail normálně vezmou, nějaká rada?Díky moc za případnou radu.

Odpovědi na otázku

Zkontroluj, zda odesíláš zprávy ve formátu plain textu, ne html ani rtf apod.

Ano - ani v podpisu už nemám aktivní link ani email.

1. bolo by dobre vidiet, preco to zakaznikov email server vyhodnotil ako spam(tuto informaciu ti poskytne spravca antispamu/mailservera zakaznika)2. preco preboha ziveho pouzivate seznam ako pracovny email?

Zdravím, nepochopili jsme se já email na seznamu nemám - mám problém s tím, že se maily, která já posílám z firemního mailu na seznam zákazníka....já pracovní email na seznamu nemám

Uz rozumiem, no bohuzial, seznam Vam teda info neposkytne, preco ich anti-spam vyhodnotil Vase maily ako spam.Co mozete spravit je, zistit si IP vasho mailservera a skusit pozriet, ci nahodou nie je jeho IP v nejakom DNSBL blackliste.napriklad toto som pouzival:http://www.dnsbl.info/Spravoval a konfiguroval som niekolko atispamovych rieseni, ale bohuzial, ked nemame udaje od seznamu, tak sa nemame coho chytit.Antispamove riesenie vyuzivaju mnozstvo metod, jedna z nich je aj kontrola IP mailservera voci databazam...

Blackl listy jsem kontroloval, moje ip - ne domena byla na 1 - byla odstraněna.Tusíte jak z google dostat nastavení pro SPF. Ještě mě napadlo změnit smtp z google na wedos, ale to se mi zase nechce za provozu měnit - předpokládám, že by pak musely být mix wedosu? Nevím, chápu, že mě můžete rozpárat za to, že používám google aps free, ale mám to od října 2009 a do teď to nebyl nikdy problém.Díky za ochotu a čas.

Nevidím problém ve změně SMTP. To je prostě server, kterým odesíláš emaily. Já používám SMTP svého poskytovatele připojení.

Tak mohl bych nastavit smtp wedosu a uvídíme, co to udělá.

Ja mam tiez svoje maily na mojej domene hostovane na googli v ramci free apps a nemal som nikdy problem.Nemyslim si teda, ze problem bude so SMTP.(ci uz databaza IP alebo greylisting)Mozno by som skontroloval DNS zaznamy na Vasu domenu, ci je vsetko ako ma byt.Vsetko ostatne budu len domnienky:Mozno ak posielate spravu na 50+ prijemcov, tak seznam.cz tomu dava vysoku hodnotu spamMozno pouzitie nejakych keywords v danom maily vyhodnocuje seznam ako spam(klasicky to byva pe*is, viagra atd.)Zatial ma viac nenapad.

Diky za info. Spam neposílám lidi to stejně nečtou, prostě jen běžná komunikace. Smazal jsem aktivní link v podpisu, posílám jen jako prostý text, tak uvidíme, je to pruda, tak prostě posílám mail i sms na klienta, ono se to snad zlepší rychle.

No tak ono je to vzdy o komunikacii spravcov mail serverov.Mimochodom nastavit dobre antispam nie je ziadna sranda, pokial sa nastavi filter, resp, threshold jednotlivych modulov prilis benevolentne, tak prelezie kopec spamu. Pokial sa to nastavi zasa prilis striktne, tak to bude chytat legitimne maily(co je asi pripad seznam.cz)Kazdopadne seznam by mal mat k dispozicii aspon informaciu, co treba dodrzat pri nastaveni mailservera, resp. v tele spravy, aby to nechytalo ako spam.

Vůbec to neřeš. Seznam nemá rád konkurenci, přinejmenším maily z GMailu a myslím i Hotmailu házel do SPAMu vždy. Možná jen kvůli ne-České lokaci (.cz). To hovořím o době před 10-15-20ty lety. Změnu nečekej. Vyjádření také ne. Jediné co můžeš udělat, je přesvědčit své adresáty, aby si SPAM filtr Seznamu vynuli, jestli je to stále možné. Nebo aby tě přidali do výjimky, umožňuje-li to filtr. Pokud používají ještě klienta a bez IMAP (jestli už se Seznam pochlapil, dnes má přinejmenším web zabezpečený - mnohdy ovšem hrůzným způsobem až odrazujícím k návštěvnosti) je to pro ně jediná rozumná možnost jak pravidelně nemuset chodit přes web-rozhraní kontrolovat co zase skončilo ve SPAMu.

"u wedosu v je v záznamech nějaký ten dkim"Seznam taky nasadil DKIM, v tom problém nebude.Zprávy padají automaticky do SPAMu, pokud je neplatný SPF.Zkontroluj.

Nepouzivat seznam, jak jinak...