» Poradna » Ostatní

Ebay.de prodejce nekomunikuje

Zdravím, vydražil jsem na ebay.de zboží a rád bych ho zaplatil, jenomže komunikace s prodejcem vázne. Měl sice v aukci uvedeno, že neposílá do zahraničí, jenomže já mám adresu v německu, takže jsem dražil a vyhrál. Když jsem ho požádal o platební údaje (jméno, adresa, IBAN) odpověděl, že k čemu potřebuji jeho adresu. Poslal jsem mu screenshot z ib že jsou to povinné údaje. Po té napsal že neposílá do zahraničí. Moje odpověď byla, že banku mám sice v CZ, ale adresu mám v DE a v čem je tedy problém? Už neodpověděl. Několikrát jsem ho urgoval, ale nic. Několik dní už neodepsal. Podle mě nechce zboží poslat, protože konečná cena (60€) je asi jen desetina ceny pořizovací. Co teď? Zahájit spor, nebo ještě počkat? Už jsem toho nakoupil docela dost, ale nikdo se zatím takhle necukal. Prostě zvolil taktiku mrtvého brouka a nevím co tím sleduje. Mám zahájit spor? Je to 5 dní od ukončení aukce. Díky

Odpovědi na otázku

Pokud jsi ještě nezaplatil, tak nemáš o čem otevřít spor, ne? :) Jinak na eBay se odjakživa platí přes PayPal, nepotřebuješ žádné jiné údaje.

Pokud dražbu vyhraješ, vzniká mezi oběma stranama kupní smlouva. Tím že odmítá prodat jí porušuje a řekl bych, že můžu zahájit spor. Jistý si ale nejsem. Nikdy jsem to neřešil.

Spor zahájit můžeš a osobně bych to udělal.

Ty neplatíš přes PayPal?

Pokud je paypal uvedený v možnostech platby, tak ano. Pokud uvedený není , tak prostě PAYPALEM NEZAPLATÍŠ! :)

na takovou aukci jsem ještě nenarazil.

Tohle je prostě znamení.. Vyser se na to.. Tvl.. mě by ani ve snu nenapadlo se někomu vtírat, že od od něj koupím použitý zboží.. no fujtajbl.. nějakej špinavec to ohmatal..

Ten měřák stál v krámě přes 15000Kč a já ho vydražil sice použitý, ale za 1600kč. Ubrousek a líh to jistí ne? :)

Co jsi vydražil? Křišťálový lustr? ☺

Vstup do svého profilu a nastav si jako hlavní adresu tu německou. Problem solved... teda za předpokladu, že nebudeš dále porušovat pravidla eBay a chtít platit bankovním převodem. Na eBay se zásadně platí přes PayPal. Dokonce máš možnost si zvolit, zda konverzi z CZK do cílové měny provede PayPal nebo tvoje banka (momentálně je výhodnější banka, protože PayPal má stále starý kurz a Euro).

Německou adresu mám nastavenou jako primární. To že se musí platit pouze pres paypal je blbost. Docela dost prodejců má nastavenou platbu jen přes účet nebo v hotovosti. Stejně tak on.

Na Ebay je samozřejmě obecně možné platit nejen prostřednictvím PayPal, ale i kartou, ba dokonce i dobírkou (stačí si přečíst platební podmínky Ebay). Ovšem prodejce musí mít tuto možnost uvedenou v nabídce. Je též docela možné, že prodejce tím, že neposílá do ciziny odmítne i platbu kartou z jiné než německé banky.

Samozřejmě v možnostech platby má uvedený pouze bankovní převod a platbu při převzetí. Paypal ne, kreditku ne, dobírku ne! Takže? A možnost odmítnutí platby ze zahraniční banky bohužel (pro něj) nastavit nelze. S tímhle v případném sporu neuspěje. Už jsem tak kupoval dost věcí a nikdo se nikdy necukal jen tenhle trotlík. Klasika, vystaví předmět od éčka a když konečná cena není podle jeho představ, cuká se. Jak u nás na aukru....

Jo už vidím čeho jsem si před tím nevšiml - platba převodem a ne kartou. Ovšem ono to je v zásadě jedno. Přikláním se k tvé poslední větě i když výsledek případného sporu asi není předem tak jednoznačný. Otázka je jak by na Ebay vyhodnotili (ne)prodej do zahraničí. Tak dalece jsem jejich pravidla nestudoval.

P.S. A mám obavy, že s případem neprodeje do zahraničí a zároveň platbou zahraniční bankou tak nějak nepočítají a v tu chvíli se výsledek sporu asi vůbec nedá předvídat.

Nevím kolik zdejších někdy nakupovalo v Německu na ebay, ale vypadá to, že nikdo. Odhadem polovina prodejců v možnostech platbu paypalem ani kreditkou neuvádí! Takže neřešte metodu platby!

Z německého eBay jsem kupoval spoustu věcí - hifi věže, díly pro auta, hromady procesorů... vždy jsem platil přes PayPal. Ale vždy jsem dopředu kontaktoval prodejce, pokud tam nebyla možnost prodeje do zahraničí (on jen přepočítal poštovné a přidal možnost zaslání do ČR). Nejlépe vždy všechno došlo z Německa - DHL a perfektně zabaleno.Vždy jsem komunikoval pouze anglicky. Překvapivě pouze žabožrouti a němčouři odpovídali rodným jazykem, ale nakonec jsme se domluvili. Pokud jsem něco kupoval z Německa a prodejce komunikoval anglicky a byl ochotný, tak to neměl německy znějící jméno. Dánové, Španělé, a Litevci problém komunikovat v angličtině neměli. Asi nejlepší komunikace byla vždy s Brity a s lidmi z Pobaltí.

„vždy jsem dopředu kontaktoval prodejce, pokud tam nebyla možnost prodeje do zahraničí „Hloupý Honzo, nevím, fakt nevím kde jsi přišel na to, že požaduji zaslat zboží do zahraničí. Opravdu nevím. Já už si tu připadám jak v nějakým ústavu. Někteří zde diskutující to pochopili, ale někteří pořád ne...Takže opakuji po desáté naposled: NEPOŽADUJI ZASLÁNÍ DO ZAHRANIČÍ!!!!!!!!! ADRESU MÁM V NĚMECKU!!!!!!! NEJEDNÁ SE O ZAHRANIČNÍ PRODEJ!!!!!

To byla velice obecná rada. Kdybys nebyl hlupák, dopředu bys prodejce kontaktoval, že máš adresu v zahraničí ať si s tím nedělá starosti. Přesně to jsem tím chtěl říct. Všechno je pouze o komunikaci.Co si má asi nebohý Helmuth (zděšený mediální masáží o uprchlících, východoevropských kuplířských ganzích a Nigerisjkými e-maily), myslet o někom, kdo má podivně znějící jméno, je z Východní Evropy (i když jsme Střední Evropa, spousta lidí nás tam chybně řadí) a chce po něm adresu? Jak by ses zachoval ty?

„Kdybys nebyl hlupák, dopředu bys prodejce kontaktoval, že máš adresu v zahraničí....“ Viz moje otázka na úvodu „Moje odpověď byla, že banku mám sice v CZ, ale adresu mám v DE a v čem je tedy problém?“ :) :) Navíc jsem po ukončení aukce odeslal formulář s metodou platby a doručovací adresou. NĚMECKOU!! :) :) A to o kus níž píšeš: „Ale to nemá smysl vysvětlovat - kdybys totiž rozuměl psanému textu, tak to chápeš.“ Ach jo..........

Proč nemáš účet v německu, když tam žiješ, nebo pracuješ? Je pro čecha problém založit si tam účet, nebo je to příliš drahé?

Jednoduchá otázka: Budeš prodávat něco na Aukru (zapomněl jsi zatrhnout, že neposíláš do zahraničí), vydraží to nějaký cizinec s exotickým jménem a napíše ti, že pro dokončení platby potřebuje tvoji adresu. Co bys mu odpověděl?

*adresu, na který je vedený tvůj bankovní účet

Z Německa jsem kupoval několikrát. Zaplatil jsem vždy přes Paypal a zboží za pár dní dovezla přepravní společnost - myslím, že Geis.

Napsal bych mu email, že pokud nepošle údaje nutné pro dokončení transakce do určitého termínu (1-2 dny) tak s ním otevřu spor. Vzhledem k tomu, že se jedná o dodání v rámci Německa, nemá žádnou šanci jak spor vyhrát. Dražící může platit z jakého účtu chce, vedeném v jakékoliv zemi na světě, a pokud nechce prodat tak je to porušení podmínek aukce. A pokud nechce prodat Čechovi, tak je to ještě ke všemu diskriminace.

Ano vidím to úplně stejně. Zítra večer mu napíšu a dám čas do neděle večer. Pak to budu řešit přes ebay. Mě hlavně zajímalo co sleduje tím že přestal komunikovat. Jestli čeká že to nechám vyšumět? Nebo čeká až vyprší lhůta na zaplacení (jestli tam je) a ještě to otočí proti mě...?

Tak jsem mu napsal raději dnes a pohrozil, že jestli neodpoví, obracím se na ebay. Dal mu čas do soboty. A ejhle, bleskurychlá odpověď že se mu nezdálo na co mi je jeho adresa a že si to ověřoval na ebay... Prý špatná zkušenost s kupcema ze zahraničí atd. Údaje poslal a zaplatil jsem.Tak doufám, že s tím před odesláním vzteky nepraští o zem a měřák v pořádku dorazí.Tím bych to asi uzavřel. Díky všem co psali rozumné přípěvky.

Omluv se mu, že nemůžeš za to, že někteří spoluobčané jsou idioti. Němci mají právo být nasraní na komunikaci se zahraničními kupujícími. Od nás jim tam chodí ze slušných lidí makat jen doktoři a jinak je to buď cikánská verbež hlásící se o dávky nebo různí dobrodruhové bez vzdělání, co si myslí, že tam z nich posadí na zadel a dostanou německej plat. Většina těch nelegálních imigrantů, vydávajících se za Syřany, se chová úplně stejně.

To má být jako narážka na mě? Než začneš někoho nazývat idiotem, doporučuji přečíst si po své příspěvky... A abych se omlouval nějakýmu německýmu debilovi za to, že vystavuje od 1€ a pak nesouhlasí s cenou nebo že má něco proti lidem ze zahraničí... Fakt ne. Nejsem takovej kuřbuřt jako někdo... :)Aukci jsem vyhrál a neporušil přitom žádná pravidla. Nakonec se o tom chlapec sám přesvědčil u provozovatele ebay a nezbylo mu nic než zboží prodat. Takže než začneš psát πčoviny důkladně si přečti na co se tazatel ptá.

Ne, tím bylo myšleno, že se máš zachovat velkoryse, že trpí (oprávně) stereotypy kvůli některým debilům z ČR - Češi kradoucí v obchodech, cikáni stěhující se za dávkama...Ale to nemá smysl vysvětlovat - kdybys totiž rozuměl psanému textu, tak to chápeš. Lidé jsou (oprávněně) opatrní a nasraní.Já třeba každému prodejci dopředu píši, ať vše dobře zabalí a přikládám názorné foto, jak co balit s omluvou, že pošťáci jsou debilové a na celnicích pracují cvičené opice. A pokud je mimo EHS/EFTA a posílá elektroniku, tak ať na balík nalepí štítek s nápisem: „Goods not fulfilling the conditions prescribed by Articles 9 and 10 of the Treaty establishing the European Economic Community“. Měl jsem to na jednom balíku z Hongkongu a od té doby jsem skoro nikdy neplatil clo a DPH.

Ty vole na jednu stranu se fakt bavím, ale na druhou trochu děsím a vzpomínám na „Džordžího“ Carlina: „Přestavte si, jak blbej je průměrnej člověk a pak si uvědomte, že půlka z nich je ještě debilnější.“ No a většina těch lidí má volební právo a ještě si stěžuje na debilní spoluobčany....Sorry už bych to fakt uzavřel. Měj se čau! :)

Tak přátelé napíšu vám jak to celé dopadlo – může to někomu pomoc.Jak už jsem psal, po několika dnech mi ten německej zmrd laskavě poslal iban a okamžitě jsem mu zaplatil. Ale po víc než týdnu zboží pořád nikde. Píšu mu kde je problém. On že pořád nedostal peníze. Posílám mu potvrzení o platbě. On se vykrucuje a píše tak že to ani google translator nepřeloží. Prostě mlží. Pak už jsem přitvrdil a dal mu 2 dny na odeslání. Opět píše nesmysly. Zmrdovi vyhrožuju fízlama. Měl z toho prd_el. Pak prohledávám jeho hodnocení a koukám asi 8 negativů že neposlal zboží a nevrátil prachy. Přitom má 100%...2. května otevírám spor. Ebay napsal že jestli se nedohodneme do 12.5., můžu spor eskalovat a budou to řešit. Píšu mu tedy ať mi vrátí prachy. On na to že mile rád a ať mu pošlu iban...12.5 prachy pořád nikde a za celou dobu žádná odpověď na moje zprávy. Chci spor eskalovat, ale bohužel – neplatil jsem přes paypal takže to nelze, i když debilní ebay všude píše že ano,ale to tlačítko už nikde není... Píšu tý kur_vě pravdivý negativní komentář. Hledám jak kontaktovat ebay emailem a vysvětlit jím situaci, poslat potvrzení o platbě atd. Opět nelze- klikáš klikáš klikáš a motáš se v tom jak hovno pod splavem. Jediný způsob komunikace s nimi je telefon. Když neumíš jazyk, jsi v pí_či.Včera už jsem se vytočil a jako poslední možnost je zkusit najít ho podle jména na googlu. Jméno naštěstí uvedl skutečné takže jsem ho našel. Má malou ozvučovací firmu a na stránkách uvedenou adresou, telefon, mail, fotkou i odkaz na FB :) A na FB měl odkaz na svůj osobní profil pod upraveným jménem. Mám ho zmrda. Takovej mladej brejlatej buzíček max 25let. Pod fotky na obou profilech píšu hezké komentáře ve stylu „Tak takhle vypadá svině co mě okradla o 70€.“ Nebo pod fotku jeho nového mixpultu „Kolik v průměru musíš okrást lidí abys na to měl?“ „Víte že váš kamarád okrádá lidi na ebay?“ „Mám Ukázat celý příspěvek

Tak já párkrát potřeboval otevřít spor a musím říct, že to zatím vždy dopadlo dobře. Ale fakt je, že vždy paypal.Jednou mi z Kanady poslali díl na jiný model, než to měl být. Psal jsem, řekli ať pošlu zpět, tak jsem to nerozbalené hodil ještě v blistru do obálky a poslal zpátky. Do pár dnů refund vč. poštovného.Naposled jsem objednával něco z Číny, přišla jiná varianta zboží než jsem chtěl. Psal jsem prodejci, přidal názorné fotky. Velmi rychle jsem dostal refund a následně od Ebay dokonce cosi jako, že prodejce nepožaduje zaslat zboží zpět (asi by se mu to moc nevyplatilo). Objednal jsem zboží znovu, podruhé došlo v pořádku.Akorát jednou mne o*ebal nějaký Brit - furt se vykecával až uplynula lhůta... Šlo naštěstí o malou částku, tak jsem si říkal, že jsem si to měl blb hlídat víc.Ale 98% mých obchodů jsou s lidmi s Asie a ti zboží poctivě posílají. Člověk musí pořádně číst popis aukce kvůli fejkům, ale jinak pohoda.

Tak jsi tím nedobrým příběhem získal další zkušenost .. Všechno špatné je nakonec k něčemu dobré..

Procenta jsou zavádějící - ono se to totiž průměruje z posledních několika plateb nebo období - má to smysl u firem, co jedou ve velkým věci, chytnou vadnou sérii, poberou hromadu vadných komentářů (padnou i na 70 %, což u čínských prodejců cetek není nic neobvyklého) a pak půl roku sekají latinu a mají hodnotu limitně se blížící 100 % zpět. Jen je tento systém nepoužitelný u lidí, co sem tam za rok prodají jednu dvě věci, protože procenta o nich absolutně nic neřeknou.

Edysák měl nakonec dobrej čuch. Je lepší problémům předcházet, než je pak řešit, vypadat jako ňouma a ještě to vytrubovat do světa. ☺

Jak se něco moc násilně hrotí, je lepší z toho raději vycouvat.. Osud to tak nechtěl a lehce naznačil, že s tím bude jen problém..

Zajímavé zkušenosti. Mě 2x ojebali na ebay Číňani - jednou mobil za 500 a podruhé fake fleška za 700. To byli podvodnici jako jsou všude na světě, jinak si nemohu stěžovat, vše zatím z Číny došlo OK a, že toho už bylo dost. Také jsem otevřel spor na ebay, ale ničeho jsem nedosáhl. Nejdůležitější je tedy prevence, důkladně prohlédnout recenze a dát na intuici jestli je vše OK. Hlavně z předchozích obchodů je totiž vidět co je dotyčný zač.

Musíš v tom pobrat zkušenosti, jsou Číňani a Číňani. Můžeš narazit na póvl nejhrubšího zrna - prodávajícího padělky a zmetky nebezpečné provozu a pak taky seriózního prodejce, co to prodává levněji a není problém se zárukou, dohledáním konkrétních specifikací atd. (tací jsou obvykle z Hongkongu nebo komunisty garantovaných a hodně subvencovaných obchodních zón - ti první mají serióznost danou koloniální výchovou, druzí ví, že při podvádění skončí rozřezaní na orgány).

Dobrý den,(na ebay.de jsem vydražil spoustu zboží takže můžete následující brát za bernou minci).a) Pokud prodejce NEkomunikuje po vydražení věci zahajte spor !b) Můžete mít německou adresu a platit z CZ účtu (sám jsem takto hradil před cca 10 dny vydražené zboží). Po vydražení se nabídne na ebay možnost odkrytí jeho DE účtu a na něj zaplaťte. Pokud chcete ušetřit za vysoké bankovní poplatky můžete použít službu asistovaná platba za zboží na nakupynemecko.cz (je to výrazně levnější nežli zahraniční platba z CZ účtu)c) Samozřejmě, že ne všichni uvádějí paypal způsob úhrady (to je ke komentářům níže v diskuzi)

Když komunikace z druhý strany vázne tak to vázne i z tý první.možná. možná jsi se jenom zachoval jako domýšlivý zmrd.moh jsi třeba kontaktovat toho prodejce ještě před aukcí a říct že máš zájem o aukci a že máš adresu v německu ale účet v čr. a projevit trochu snahy a zájmu atd. prostě zkusit nějak komunikovat ne brát všechno jako uplnou samozřejmost určitě by to pak proběhlo líp