» Poradna » Web a internet

Ebay- problém s placením přes MasterCard.

Zdravím. Mám takový problém, chci si přes Ebay koupit roušku na obličej. Jenže pokaždé, když vypíšu formulář o placení (číslo, jméno, datum vypršení karty a jméno, adresu, telefonní číslo...) stále mi to píše "We can't process your payment. Please select a different payment method or check your payment details including your billing address." Nechápu, co dělám špatně. Pořád jsem zkoušela tedy něco jiného (psaní názvy karty bez háčků a čárek, velkými písmeny, to samé i s adresou, atd. Telefonní číslo jsem psala s předvolbou 0420, protože + mi tam prostě nejde, zkoušela jsem i jen 420 nebo naprosto bez předvolby, ale vůbec nic). Zkoušela jsem opravdu všechno, ale nic se nezměnilo. Jsem už zoufalá a netuším, co s tím. :(

Odpovědi na otázku

Asi to nepodporuje příjemce. Nebo nesedí jméno vs adresa karty vs adresa eBay.Na eBay je lepší rozhodně PayPal a jsi i tím lépe ochráněna

Založ si PayPal a kartu si přidej tam. Pak nedáváš kartu všanc platební bráně prodejce, která nemusí být 100% bezpečná, ale bezpečnosti ti jistí PayPal, který zprostředkuje prachy z té karty prodejci.

a máš povolené internetové transakce?

Ohledně předvolby, všechno špatně.Když nelze zadat "+", zadáme "00"

Mě se taky po létech na Ebay.com najednou nedaří zaplatit. Jde to ale na některých jeho národních verzích. Vyzkoušené mám ebayl.pl a ebay.ie.

Platební bránu s telefonním číslem jsem ještě nezažil. Ale narazil jsem na německé bráně, kde to chtělo jméno vlastníka a nežralo to písmena s diakritikou. Naštěstí tam šlo zaplatit přes PayPal, ten to jistí. Jen má obvykle o chloupek horší kurs.

Rozhodně není vhodné platit neznámému obchodníkovi z eBay přímo kartou! Zřiď si PayPal účet, do něj přiřadíš kartu a k jednotlivým obchodníkům se už nebudou dostávat žádné údaje o tvé kartě a ty budeš mít kartu pod kontrolou na jediném místě. Navíc je tak posílena bezpečnost, že když ti nedojde zboží, dá se získat peníze zpět.

Ebay umožňuje platit kartou přes rozhraní Paypalu.

Tak to je taky možnost.