» Poradna » Ostatní

Dým ze zásuvky

Dobrý den , chtěl bych se zeptat elektrikářů dneska v kuchyni šel mirný dým ze zásuvky chtěl bych se zeptat čím to je jestli to je přetížené nebo co s tím popřípadně udělat :) děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Dotáhnout vodiče, zkontrolovat stav zásuvky a vodičů. Popřípadě vyměnit zásuvku a zkrátit vyžhavené vodiče.Dle dotazu doporučuji přenechat elektrikáři.

ale když se zkrátí vodiče tak přeci nepůjde tak dobře zapojit zásuvka když jsou vodiče krátké

to nech na elektrikáři a nesahej na to.

rozhodně nepoužívat, zavolat elektrikáře, nechat zásuvku vyměnit!!!

Už vzhledem k písemnému neprojevu je jasné, že vy nebudete mít patřičnou kvalifikaci, takže nepoužívat a ihned povolat osobu s patřičnou kvalifikací a nejlépe i revizního technika!

ideální by bylo odpojit to z proudu = vyhodit si bytový jistič, abys od toho nemohl vyhořet. Každopádně do toho nehrabej a zavolej co nejdřív elektrikáře.

Asi tam vlezl mokrý pavouk,to přejde.

Asi tam vlezl pavouk, ktery zere naftu.

Zásuvko, inteligence jsi asi moc nepobrala, když píšeš dotaz na vadnou zásuvku do PC poradny, co? Každopádně jediná rozumná rada je, zásuvku nepoužívat a zavolat elektrikáře.

V prvom rade hasiť dym vodou, hadicou s kovovou koncovkou.Potom postriekať kontakty WD40 alebo aj český Kontox dobre čistí a maže....

http://www.reoamos.cz/fotocache/bigorig/H.jpgA jinak na tohle Kontox nepomůže. Pravděpodobně má hliníkové rozvody, ale i s Cu rozvody se může povolit šroubek a vzniknout přechoďák. Pak spoj hřeje až hoři okolní plasty.Tazatel nemusí vypínat jistič, stačí vytáhnout z té zásuvky zástrčku a zásuvku nepoužívat do doby, než si zavolá odborníka. Pak nejlépe si nechat pro jistotu zkontrolovat celý rozvod elektriky.

On neradí, on jen chce škodit. Představte si, že někdo podlé té "rady" vylije vodu na zásuvku pod napětím. Rozvodů bez dnes požadovaného proudového chrániče (ovšem výjimky!) je více než dost.

Ano, rozvodů bez proudového chrániče (chraničů) na všech zásuvkách je dost, ale to je dle norem Ok. Dříve nemusel být chránic ani na kopelnových zásuvkách, i tak starých rozvodů je hodně. O něco novější rozvody podle novějších norem mají chránič jen na koupelně, ještě novější rozvody podle relativně nových norem (ale už je to taky nějaký ten rok) musí mít chránič (nebo rozdělené na více chráničů) na všech zásuvkách. Záleží na stáří rozvodů.Každopádně rada s kýblem vody...bohužel jsou lidi, kteří by se toho chytli...

Ono je to sociopat, viz jeho jiné "rady". V živé paměti mám slečnu, která by aplikováním jeho zrůdných "rad" přišla nejspíše definitivně o data na disku.Proudové chrániče s patřičným vybavovacím proudem také nemusí být záchranou, v těch vedrech byli lidé dost namáháni, hlavně oběhový systém, takže v nevhodném okamžiku srdečního rytmu by to mohl "odnést" i mladý zdravý jedinec.

Místo debaty v Poradně PC stačí použít vyhledávání :www.elektro-pohotovost.info/index.php/en/photo-galerie/category/5-jak-zacina-horet